Przypomnijmy, Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego jest przyznawany jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w trzech stopniach: złotym, srebrnym i brązowym. Wśród laureatów odznaczonych są m.in. : ks. Kardynał Franciszek Macharski (2011), Marek Nawara (odznaczenie pośmiertne, 2011), Wisława Szymborska (2012), ks. Kardynał Stanisław Dziwisz (2012), prof. Krzysztof Penderecki (2013), Uniwersytet Jagielloński (2014), Królewska Katedra na Wawelu - Kapituła Metropolitalna na Wawelu (2015), oraz Marcin Pawlak (odznaczenie pośmiertne, 2015), Andrzej Wajda (2016).
Szczegółowe informacje dotyczące procedury ubiegania się o medal, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne tu.
Szukamy osób i instytucji, które zasługują na docenienie
27 lutego 2017
Jeszcze tylko do 10 marca br. można zgłosić kandydatów do Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. To odznaczenie nadawane osobom, instytucjom lub organizacjom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju województwa małopolskiego. Ostatecznie laureatów wyłoni komisja medalu. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbywa się raz w roku, podczas Święta Małopolski.
Inne artykuły dotyczące tematu: Bez kategorii
- czwartek, 13 marca 2025Fundusze Europejskie. W trosce o jakość życia MałopolanWkrótce 18 małopolskich miast stanie się miejscem prawdziwej rewolucji, która znacząco poprawi jakość (...)
- piątek, 21 lutego 2025W kobietach siła! Spotkanie w Domu Ludowym w SzczurowejLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa zorganizował spotkanie integracyjne w Domu (...)
- czwartek, 13 lutego 2025„Małopolska uczy i pomaga przez całe życie” – kolejne wsparcie dla seniorów!Aktywizacja edukacyjna i społeczna osób starszych jest niezwykle ważna, co potwierdza udział seniorów w działaniach (...)
Najnowsze artykuły:
- Sportśroda, 07 maja 2025Zakończył się III Europejski Kongres Sportu i TurystykiW Zakopanem zakończył się III Kongres Sportu i Turystyki, na którym spotkali się sportowcy, trenerzy, (...)
- Sportśroda, 07 maja 2025EKSiT: Rowerowa przyszłość jak przyciągać nowych turystów?Trwa III Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem. W drugim dniu wydarzenia (...)
- Kulturaśroda, 07 maja 2025Nowy Sącz. XXI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady SariJuż w maju tego roku (17 – 24 maja), młodzi, utalentowani śpiewacy z całego świata spotkają (...)