90 sekund o Małopolsce

Zgodnie z formułą naszych pięciu spotów edukacyjnych, proponujemy Państwu niebanalne podejście do tematu, pragnąc poprzez ciekawostki i sięgnięcie do rzadko udostępnianych archiwów – przybliżyć Państwu takie aspekty z życia naszego regionu, które zainteresują młodego odbiorcę i obudzą w nim ciekawość historii, miejsc oraz odkryć edukacyjno-regionalnych.

Klipy pn. 90 sekund o Małopolsce zobrazują Państwu następujące zagadnienia: stroje regionalne, historię i dziedzictwo narodowe, produkty regionalne, ekologię, a także wynalazki edukacyjne. Zdjęcia do poszczególnych klipów nagrywane były w terenie – przedstawiając piękno znane i nieznane naszego rejonu, adekwatnie do tematu klipu z wykorzystaniem lokalnego potencjału ludzkiego, krajobrazowego i historycznego.
Punktem wyjścia dla każdego z pięciu spotów, jest wprowadzenie przez narratora zagadnienia w formie przewrotnego i zabawnego pytania, które w trakcie odcinka zostaje poszerzone o treści edukacyjne w rozmaitych formach np. : efektowna, a zarazem merytoryczna wypowiedź eksperta, mini sonda przeprowadzona wśród uczniów, animacja wzmacniająca przekaż edukacyjny czy też wspaniałe ujęcia regionalnego krajobrazu.

Reagując na oczekiwania naszych odbiorców oraz chcąc także promować nasz region poprzez nowoczesne formy edukacyjne, Departament Edukacji proponuje udostępnienie treści książki w wersji medialnej, szczególnie atrakcyjnej i ułatwiającej młodzieży przyswajanie i zapamiętywanie ich w przekazywanym w materiale filmowym.
Mowa tu o „Nasze dziedzictwo. Małopolska”- publikacji wydanej przez Województwo Małopolskie, stanowiącej bogate źródło wszechstronnej wiedzy o naszym regionie.
Bogata kultura naszego regionu stanowi niewyczerpane źródło inspiracji i otwiera wiele możliwości dla atrakcyjnej narracji i nowoczesnego ujęcia wiedzy o Małopolsce.
Pozostając chociażby w tej dziedzinie, w barwny i niekonwencjonalny sposób postaramy się w 90 sekund opowiedzieć Państwu o regionalnych obyczajach, o bogactwie geograficzno-zdrowotnym, o przysmakach regionalnych, odkryciach edukacyjnych czy też regionalnych strojach.

Zapraszamy do poznania naszych spotów.

90 sekund o Małopolsce edycja 2023

„90 sekund o Małopolsce” - kajaki