Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kongres Srebrnej Gospodarki

I Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, 18 listopada 2016 r., Kraków (hotel Andel’s by Vienna House w Krakowie)

Proces starzenia się społeczeństwa nie jest jedynie problemem z zakresu demografii, ale także wyzwaniem dla gospodarki. Dynamicznie zwiększająca się liczba osób w wieku poprodukcyjnym w stosunku do liczby osób w wieku produkcyjnym może stać się przyczyną załamania gospodarki, jeśli nie podejmiemy wysiłku współpracy międzysektorowej w celu wspólnego budowania nowej gałęzi biznesu, jaką jest srebrna gospodarka. To stawia przed władzami regionalnymi nowe zadanie zainicjowania publicznej debaty na ten temat z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządu terytorialnego oraz naukowców.

Temu celowi służył Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki, który jest okazją do podjęcia dyskusji na temat korzyści i wyzwań rozwoju srebrnej gospodarki w naszym regionie. Głównym tematem spotkania (2016) było zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług i produktów dla osób starszych. Zostały przedstawione dobre rozwiązania z Polski i zagranicy oraz omówione możliwości ich wdrożenia we współpracy pomiędzy samorządem terytorialnym a przedstawicielami biznesu.

Kontakt:

Srebrna Gospodarka. Bliżej potrzeb

Srebrna Gospodarka. Bliżej potrzeb

Srebrna Gospodarka. Bliżej potrzeb