Krzyż Małopolski został wręczony prezesowi Januszowi Szkatule za wieloletnią pracę na rzecz poprawy komfortu życia i pracy mieszkańców naszego regionu. Warto zaznaczyć, że przyczynił się on do budowy i modernizacji m.in. szkół w Skale, Sułkowicach, Skawinie, Zadrożu, a także licznych obiektów sportowych (np. hala sportowa w Białym Kościele, w Świątnikach Górnych, basenu w Skawinie, sali gimnastycznej w Przegini). Inwestycje nadzorowane przez Janusza Szkatułę w Krakowie to przede wszystkich budownictwo mieszkaniowe, czyli osiedla w dzielnicach: Azory, Śródmieście, Krowodrza, Podgórze. Krzyż Małopolski to także podziękowanie za inwestowanie w młodych ludzi – poprzez organizowanie staży dla uczniów i studentów – a także za działalność dobroczynną.
Przypomnijmy, że Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski jest honorowym wyróżnieniem, które władze Województwa przyznają osobom fizycznym, prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacające tym samym dorobek naszego regionu. Symbolika Odznaki jest silnie związana z Małopolską, bo inspirację dla niej stanowi krzyż na Giewoncie, u stóp którego podczas mszy świętej 6 czerwca 1997 r. Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się do Małopolan – zakopiańskich górali – ze słowami „Na was zawsze można liczyć”.
(Biuro prasowe/pkorb)
Janusz Szkatuła odznaczony Krzyżem Małopolski
Rozwój regionalny
16 marca 2015
– Od trzech pokoleń państwa przedsiębiorstwo zmienia oblicze Małopolski i Krakowa. Trudno już dzisiaj wyobrazić sobie nasz region bez wzniesionych przez Państwa budynków – mówił podczas uroczystości 70-lecia Budopolu marszałek Marek Sowa. Prezes zarządu firmy, Janusz Szkatuła, otrzymał w poniedziałek z jego rąk Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.
Inne artykuły dotyczące tematu: Rozwój regionalny
- Rozwój regionalnyśroda, 09 kwietnia 2025Delegacja z Mołdawii w MałopolsceZ planowaniem strategicznym, zarządzaniem rozwoju województwa, wdrażaniem projektów rewitalizacyjnych (...)
- Rozwój regionalnyponiedziałek, 17 marca 2025Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej w budowie. Wizyta wicemarszałka Witolda Kozłowskiego w gminie RytroMa być impulsem do rozwoju turystyki w gminie Rytro i pogłębić świadomość przyrodniczą odwiedzających. Siedziba (...)
- Rozwój regionalnyponiedziałek, 10 marca 2025Certyfikaty Marki Tatrzańskiej 2024 przyznane!To już siedemnasta edycja tego prestiżowego konkursu, w ramach którego wyłaniani są najlepsi przedsiębiorcy (...)
Najnowsze artykuły:
- Samorządpiątek, 23 maja 2025XI Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych w WilnieW Wilnie trwa jedno z najważniejszych wydarzeń dla Polaków mieszkających za granicą - XI Światowy (...)
- Samorządpiątek, 23 maja 2025Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego w Starym SączuTradycją jest, że z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego gospodarze małopolskich gmin, miast, powiatów (...)
- Małopolska w Unii Europejskiejpiątek, 23 maja 2025Deklaracja o polityce spójności po 2027 roku zbieżna ze stanowiskiem Europejskiego Komitetu Regionów – dalszy ciąg rozmów na konferencji w Krakowie ?Przewodnicząca Europejskiego Komitetu Regionów Kata (...)