Spotkanie było poświęcone zagadnieniom związanym z uszczegółowieniem proponowanego przebiegu „Obwodnicy Doliny Dunajca”, niezbędnymi procedurami oraz możliwościami finansowania planowanych rozwiązań komunikacyjnych. Sporo uwagi poświęcono niespełna 3-kilometrowej trasie, która ma połączyć ulicę Węgierską (na wysokości skrzyżowania z ulicą Piramowicza) z istniejącą obwodnicą zachodnią Nowego Sącza. W przebiegu drogi przewidziano jeden większy most, o długości 690 m prowadzący przez rzekę Dunajec i kilka mniejszych obiektów pozwalających na przekroczenie cieków wodnych. Dyskutowano również o zaproponowanych w „Studium korytarzowym…” wariantach przebiegu drogi krajowej nr 75 Brzesko – Nowy Sącz, a także o możliwości uruchomienia szynobusu na trasie Marcinkowice – Nowy Sącz na czas remontu Mostu Heleńskiego.
Inwestycje drogowe konieczne dla rozwoju społeczno-gospodarczego Sądecczyzny
Transport
27 marca 2017
Z inicjatywy Sądeckiej Izby Gospodarczej odbyło się kolejne spotkanie dotyczące układu komunikacyjnego Sądecczyzny. W sądeckim Ratuszu z samorządowcami, dyrektorami zarządów dróg i przedsiębiorcami rozmawiał Leszek Zegzda z zarządu województwa.
Inne artykuły dotyczące tematu: Transport
- Transportponiedziałek, 12 maja 2025Nowy terminal cargo już działaSześć pojazdów, które można obsługiwać równocześnie zamiast dotychczasowych dwóch, 9 miejsc postojowych (...)
- Transportponiedziałek, 28 kwietnia 2025Majówka z Kolejami MałopolskimiDługi majowy weekend to doskonała okazja, aby odkrywać najpiękniejsze zakątki Małopolski. Zapraszamy (...)
- Transportpiątek, 25 kwietnia 2025Połączenie A4 w Brzesku z drogą wojewódzką wchodzi w drugi etap!Dzięki uzyskanej decyzji ZRID i umowie pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich a wykonawcą, firma (...)
Najnowsze artykuły:
- Kulturaśroda, 14 maja 2025O budowaniu kultury otwartej i odpornej na niepowodzenia13 - 14 maja w Gorlickim Centrum Kultury odbywał się 6. Małopolski Kongres Dyrektorów i Dyrektorek (...)
- Zdrowieśroda, 14 maja 2025Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Otolaryngologii w Szpitalu RydygieraRocznie leczy ponad 2 tysiące pacjentów, od lat wymagał remontu. Oddział Otolaryngologii Szpitala Specjalistycznego im. L. (...)
- Fundusze europejskieśroda, 14 maja 2025Ekologiczne rozwiązania przyniosą oszczędności samorządom, instytucjom i mieszkańcomNiższe koszty ogrzewania i ochrona środowiska – to najważniejsze korzyści płynące z zastosowania w budynkach (...)