Spotkanie odbyło się w dniu 11 grudnia 2013 r. w godzinach od 10.00 do 14.30 w auli AGH Wydziału Zarządzania przy ul. Gramatyka 10 w Krakowie. Konferencja była ukierunkowana na podniesienie świadomości energetycznej oraz powszechniejszego stosowania rozwiązań proefektywnościowych i proekologicznych. Ponadto, konferencja miała przyczynić się promocji dobrych praktyk, nowych technologii, rozwiązań funkcjonujących już na terenie województwa, jak i regionów partnerskich, zwiększeniu świadomość korzyści, jakie może przynieść oszczędzanie energii jak i wykorzystanie OZE czy energii odpadowej. Mówienie o konieczności planowania i zarządzania produkcją pozwoli na optymalne wykorzystanie istniejących zasobów energetycznych Małopolski.
Podczas obrad przestawione zostały nowoczesne systemy zarządzania budynkiem, a także porównano koszty budowy budynków tradycyjnych i energooszczędnych. Uczestnicy uzyskali również informację o źródłach i modelach finansowania inwestycji poprawiających energooszczędność budynków oraz inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii.
Dyskusja podsumowująca konferencję potwierdziła potrzebę organizowania spotkań dotyczących szeroko pojętego zarządzania energią.
Dziękujemy wszystkim prelegentom za udział i wygłoszenie interesujących prezentacji, a uczestnikom za przybycie i merytoryczna dyskusję.
Prezentacje:
Budynek energooszczędny - czy to sie opłaca
Centrum zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii Miękin
Czy ochrona środowiska i odnawialne źródła energii są efekty
Podział ryzyka w oszczędzaniu energii - model ESCO
Systemy sterowania bydynkami
Finansowanie zadań związanych z likwidacją niskiej emisji oraz odnawialnymi źródłami energii ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
Zagadnienia energooszczędności i nowoczesnego budownictwa