Festiwal to także doskonała okazja do poszerzenia horyzontów w zakresie możliwości zmiany wykonywanego zawodu lub kierunku kształcenia dla studentów i osób dorosłych.
W trakcie wydarzenia dla zwiedzających przygotowano ponad 80 interaktywnych stoisk wystawienniczych w sześciu strefach tematycznych: inżynieria i technika, innowacje i technologie, medycyna i zdrowie, społeczeństwo i gospodarka (w tym kadry uczące się i zarządzające) oraz żywność, środowisko, rolnictwo i turystyka, a także branżowe centra umiejętności. Swoją ofertę naukową i dydaktyczną zaprezentuje 17 małopolskich uczelni, 5 Instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz 2 Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Festiwal to także warsztaty tematyczne i pokazy naukowe prowadzone przez studentów i uczelniane koła naukowe. Dostępna będzie również strefa doradztwa zawodowego, z możliwością samodzielnego wykonania testów predyspozycji zawodowych oraz przestrzeń, gdzie dostępni będą przedstawiciele samorządów studenckich poszczególnych uczelni.
Wstęp na festiwal jest bezpłatny - dla wszystkich chętnych, wejście na wydarzenie, odbywa się na podstawie biletu uzyskanego po wypełnieniu formularza rejestracji dostępnego na stronie: malopolskaprzyszlosci.pl. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji, Ministra Nauki, Małopolskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny objęło TVP3 Kraków.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, dla projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.