– Gratuluję władzom samorządowym skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych. Dzisiaj to kolejna już umowa w zakresie rozwoju obszarów wiejskich na dofinansowanie budowy sali sportowej w Woli Lubeckiej. Jest to jeden z większych projektów realizowanych w ramach działania 6.2 : Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa – mówił Stanisław Sorys.
Dzięki unijnej dotacji powstanie sala sportowa połączona korytarzem zewnętrznym ze szkołą podstawową w Woli Lubeckiej. Wcześniej zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na korytarzu
Budynek będzie jednokondygnacyjny, z częściowo użytkowym poddaszem. Inwestycja zakłada również budowę boiska o wymiarach 24 x 12 m oraz zaplecza sanitarno – szatniowego przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pomieszczeń magazynowych. Na poddaszu znajdzie się galeria, przy której zaprojektowano pomieszczenia dla instruktora z łazienką. W projekcie uwzględniono także drogę pożarową a teren wolny od zabudowy przeznaczono na cele sportowo – rekreacyjne: wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni ze sztucznej trawy oraz ścieżkę zdrowia. Dojście do budynków, ścieżki zdrowia i boiska stanowią chodniki utwardzone kostką brukową.
Projekt stworzy też możliwość organizacji zajęć pozalekcyjnych, warsztatów, konkursów, imprez, pokazów i występów o charakterze sportowym dla mieszkańców Woli Lubeckiej i gminy Ryglice.