Zgodnie z projektem na poddaszu budynku uczelni znajdzie się 11 pomieszczeń, w tym 3 pokoje noclegowe z łazienkami, przeznaczone dla pracowników dydaktycznych (1 pokój 2-osobowy, 2 pokoje jednoosobowe), a także pokoje nauczycielskie, pomieszczenia pracowników administracyjnych oraz zaplecze gospodarcze. Remont adaptacyjny powinien zakończyć się we wrześniu, jeszcze przed inauguracją nowego roku akademickiego.
Niedługo na miejskich tablicach informacyjnych stojących przy głównych skrzyżowaniach i ulicach Oświęcimia pojawi się 11 niebieskich tabliczek z nazwą i logo szkoły wskazujących kierunek i odległość do budynku PWSZ. Mają ułatwić one dotarcie do uczelni. PWSZ wystąpiła również z wnioskiem o dostosowanie komunikacji miejskiej do potrzeb osób dojeżdżających w rejon ulicy Kolbego, a także, mając na względzie bezpieczeństwo studentów, zawnioskowała do zarządcy drogi o wykonanie w rejonie szkoły przejść dla pieszych.
Informacja wizualna realizowana jest również na terenie samej uczelni. Od kilkunastu dni na elewacji budynku, po dwóch jego stronach, wisi duży widoczny z daleka napis informujący poruszających się ulicą Kolbego, że mijają budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wewnątrz Szkoły zamontowano już szyldy, tablice ogłoszeniowe, wywieszki ścienne i etykiety informacyjne, opisujące pomieszczenia.
W ostatnim czasie ogłoszono również dwa przetargi – informuje Adam Bilski, kanclerz PWSZ. - Pierwszy dotyczy wynajmu pomieszczenia o pow. 15 m2 przeznaczonego na prowadzenie punktu usług kserograficznych dla studentów PWSZ. Przedmiotem drugiego postępowania jest najem lokalu o powierzchni 167 m2 na stołówkę z bufetem i zapleczem kuchennym.
Informacje na temat przetargu można znaleźć na stronie uczelni. Otwarcie ofert nastąpi w dniach 7 - 8 sierpnia i wtedy zapewne wyłoniony zostanie najemca, który zorganizuje w budynku uczelni stołówkę dla studentów.
Nowe poddasze PWSZ w Oświęcimiu
Edukacja
04 sierpnia 2006
Rozpoczęła się planowana adaptacja poddasza budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Inwestycja realizowana jest z dodatkowych środków, przekazanych w ramach tegorocznego Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Łęgprzem z Krakowa, wyłoniona w drodze przetargu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Inne artykuły dotyczące tematu: Edukacja
- Edukacjaponiedziałek, 12 maja 2025Święto Uniwersytetu Komisji Edukacji NarodowejKrakowski Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej celebrował swoje święto. W Auli Głównej UKEN spotkały (...)
- Edukacjaśroda, 30 kwietnia 2025Prace nad krakowskim Branżowym Centrum Umiejętności trwająWe wtorek, 29 kwietnia wicemarszałek Witold Kozłowski uczestniczył w spotkaniu roboczym, w Zespole (...)
- Edukacjawtorek, 22 kwietnia 2025Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji – przyznane najzdolniejszym uczniom oraz studentomW dniu 22 kwietnia 2025 r. Zarząd Województwa Małopolskiego (...)
Najnowsze artykuły:
- Fundusze europejskieponiedziałek, 12 maja 202593,5 mln zł na budowę przystanku kolejowego Kraków Prądnik CzerwonyDzięki wsparciu Funduszy Europejskich, na północy Krakowa już niedługo powstanie wyczekiwana inwestycja: nowy przystanek (...)
- Edukacjaponiedziałek, 12 maja 2025Święto Uniwersytetu Komisji Edukacji NarodowejKrakowski Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej celebrował swoje święto. W Auli Głównej UKEN spotkały (...)
- Sportponiedziałek, 12 maja 2025Nowy rozdział w historii polskiego biathlonuW poniedziałek 12 maja wicemarszałek Witold Kozłowski wspólnie z radnym województwa Janem Piczurą (...)