Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Joy Ride Festiwal 2019

Ósma edycja, 17-19 maja 2019, prawie dziesięć tysięcy zawodników i rowerowych zapaleńców. 8 niezwykle efektownych dyscyplin, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno startujących jak i tłumów widzów. Na ten jeden majowy weekend cała Polska zjeżdża się do Kluszkowiec by stworzyć niepowtarzalny klimat rowerowego miasteczka. Podobnie jak rok temu 100% emocji na festiwalu zapewnia Małopolska zapraszając jednocześnie na trasy rowerowe Velo Małopolska.

ROWEROWE MIASTECZKO

Poza przepięknym widokiem na tatry, jeziorem czorsztyńskim i wieloma atrakcjami turystycznymi Kluszkowce przez trzy dni oferują nam niepowtarzalny klimat “rowerowego miasteczka”. Co roku na festiwal przyjeżdżają tysiące osób, które chcą spędzić czas w doborowym towarzystwie jeżdżąc na rowerach i testując nowe sprzęty. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania w trakcie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie!

8 zróżnicowanych dyscyplin rowerowych:

  • Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami;
  • Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów;
  • Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną;
  • BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji;
  • Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze;
  • Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów;
  • Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

Dla amatorów turystyki rowerowej zorganizowane zostaną szosowo-szutrowe wycieczki trasami VeloMałopolska. Piękne widoki i 100% rowerowych emocji gwarantowane!

ZAWODY DLA DZIECI

Na Małopolska Joy Ride Festiwal nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jak co roku w trakcie 3 dniowego rowerowego święta zostanie rozegrany kids race, czyli zawody dla dzieci do 13 roku życia! Trasa przygotowana przez organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie czekać będzie nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, a na starcie stają nawet trzylatki!

W strefie Małopolski na dzieci czekać będzie również szkoła bezpiecznej jazdy, gdzie wykwalifikowani instruktorzy przez zabawę będą uczyć dzieciaki prawidłowej jazdy na rowerze.

WIELKIE TARGI SPORTOWE I DARMOWE SZKOLENIA

Poza niepowtarzalnym klimatem oraz niezwykle widowiskową rywalizacją sportową w 8 różnych dyscyplinach organizatorzy przygotowali targi, na których co rok wystawia się 60 firm! Rowery, kaski, odzież sportowa, nowinki technologiczne, wszystko czym może marzyć każdy wielbiciel jednośladu.

A jeśli zastanawiacie się właśnie jaki rower kupić to nie ma lepszego miejsca żeby rozwiać swoje wątpliwości. Na festiwalu, najlepsze firmy udostępniają do testów ponad 200 rowerów! Na miejscu poza przetestowaniem rowerów będziecie mogli wziąć udział w darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy na rowerze górskim!

Zapowiedź Małopolska Joy Ride Festiwal Kluszkowce 17-19 maja 2019

Zapowiedź Małopolska Joy Ride Festiwal Kluszkowce 17-19 maja 2019

FESTIWAL WSPIERAJĄ:

Partner tytularny: Małopolska.
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano, BIKE by SG.
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull.
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team.
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open, 72D, Velo Małopolska.

Sezon Rowerowy 2019 oficjalnie uznajemy za zamknięty! I to z przytupem! W weekend 20-22 września na zakopiańskiej Harendzie pojawiło się ponad 350 rowerzystów i rowerzystek! Przez trzy dni rywalizowali oni w kilku różnych rowerowych konkurencjach. W tym roku, poza kolejnym sezonie w siodle, rowerowa brać świętowała piękny jubileusz. Dokładnie dwadzieścia lat temu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w zjeździe, które wygrał nie kto inny, a pomysłodawca i główny organizator wydarzenia - Szymon Syrzistie.

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu 2019

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu 2019

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu 2019 rozpoczęło się w piątek od luźnego konkursu na najdłuższy skok. Longest Jump Contest wygrał nie kto inny, a rodowity zakopianczyk Piotr Janik. Następnie przyszła pora na równoległe ściganie w Karcher Dual Slalomie. Mało które zawody dostarczają tyle emocji co rywalizacja ramię w ramię na specjalnie przygotowanym torze. Na starcie zawodów pojawiło się mnóstwo dzieciaków, ale nie zabrakło też starych wyjadaczy. Dla każdego coś dobrego!

Sobota to zdecydowanie najweselszy dzień imprezy. W tym roku w konkursie przebierańców pojawiły się maskotki, narciarze, skoczek narciarski, wilk i czerwony kapturka, a nawet mini-golasy… Wieczorem rozpoczęła się rywalizacja w niezwykle widowiskowej konkurencji jaką jest Whip-Contest. Pochodnie, fajerwerki, widok na tatry i stylowe skoki - czy można lepiej spędzić wieczór w Zakopanem? Gdy zaszło słońce rozpoczęła się finałowa runda Pucharu Polski w zjeździe na rowerze. Na starcie nocnego wyścigu stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek. Downhill to jedna z najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Gdy do technicznych przeszkód i szybkich sekcji dołożymy bardzo słabą widoczność, dostajemy naprawdę szaloną mieszankę!

Niedziela to dzień zarezerwowany na Red Bull Bez Łańcucha - ostatnie zawody rozgrywane w ramach Małopolska Joy Ride Zakończenia Sezonu. Po solidnej imprezie na starcie stawiło się ponad 70 zawodników i 2 zawodniczki. Najszybszym riderem okazał się Robert Piekara, a w rywalizacji Pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Budner.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć