Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Joy Ride Festiwal

Siódma edycja, 25-27 maja, 2000 zawodników, 8 dyscyplin rowerowych i prawie 60 wystawców na targach rowerowych – tak w telegraficznym skrócie wyglądał tegoroczny 'Małopolska Joy Ride Festiwal'. Co więcej, w tym roku 100% emocji na festiwalu zapewniło Województwo Małopolskie, zapraszając przy okazji na nowo otwarte trasy rowerowe Velo Małopolska.

RÓŻNORODNOŚĆ DYSCYPLIN… I ZAWODNIKÓW

Z roku na rok do Kluszkowiec, szczycących się jednym z najpiękniejszych widoków Polsce, przybywają rowerzyści z różnych stron Polski, a nawet świata! Niezależnie od wieku, płci i posiadanego roweru zmagają się w odmiennych dyscyplinach. Również i w tym roku cykliści zmierzyli się w ośmiu konkurencjach, w tym:

 • Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami

  Downhill podczas Małopolska Joy Ride Festiwal 2018

 • Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów

  Garmin Enduro podczas Małopolska Joy Ride Festiwal 2018

 • Tirol Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną

  Flybag podczas Małopolska Joy Ride Festiwal 2018

 • Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować

  Marin Best Whip Contest podczas Małopolska Joy Ride Festiwal 2018

 • BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji
 • Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
 • Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów

DARMOWE ZAWODY DLA DZIECI

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których w niedzielę odbył się łatwy wyścig. Chłopcy i dziewczynki w wieku do 13 lat podzieleni na grupy ruszyli po bardzo łatwej, wyznaczonej trasie. Najlepsi otrzymali nagrody od firmy Kellys, a każdy startujący dostał medal i dyplom. Podczas ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3 lata i jak twierdził „było fajnie”.

TARGI SPORTOWE I SZKOLENIA CHARYTATYWNE

Każdy kto przyjechał na festiwal choćby na godzinę miał szansę zobaczyć kompletnie odmienne odsłony jednośladów. Co więcej, przez cały okres trwania wydarzenia funkcjonowały gigantyczne targi rowerowe, gdzie pojawiły się namioty 60 marek sportowych, a w nich najnowszy sprzęt, który również można było zakupić w obniżonych cenach lub po prostu przetestować.

Nowością tegorocznego festiwalu były charytatywne szkolenia z zakresu podstaw jazdy na rowerze ekstremalnym, mechaniki roweru, pierwszej pomocy i fizjoterapii.

FESTIWAL WSPIERALI:

Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Redcoon, Specialized, Marin, Tirol, Maxxis, Fox, Karcher, Dietering, Shimano
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open
Otwarte Treningi Rowerowe Kraków, Airbike