Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Na rowery

Małopolska, to doskonałe miejsce na wycieczki i podróże rowerowe. Dobrze przygotowane ścieżki, urokliwe krajobrazy, a także szeroka oferta atrakcji turystycznych oraz wydarzeń rowerowych sprawiają, że bez względu na wiek każdy miłośnik dwóch kółek poczuje tu prawdziwe, rowerowe emocje.

Zdjęcie przedstaiwa rowerzystę na szlaku

Do podróżowania zachęcają malownicze trasy VeloMałopolska oraz szlaki rowerowe, które cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców regionu oraz turystów.

Na krótsze, lokalne jednodniowe wypady polecamy wycieczki w formie pętli. W zestawieniu dostępne są propozycje dla początkujących rowerowych turystów oraz dla tych średnio i mocno zaawansowanych.

Oferta Małopolski to także wiele sportowych emocji podczas licznych wydarzeń rowerowych. Już na stałe do kalendarza wpisały się Rodzinne Rajdy Rowerowe, Małopolska Tour czy Małopolska Joy Ride Festiwal. Także tu, corocznie odbywa się największy w kraju festiwal filmów MTB – Małopolska MTB Film Festival.

O dokładnych terminach, tych oraz pozostałych imprez, będziemy informować na bieżąco w sekcji wydarzenia oraz na stronie narowery.visitmalopolska.pl.

Do zobaczenia na szlaku!