Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Przewóz drogowy osób

Marszałek Województwa Małopolskiego, zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 1 lit. f i g ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, jest organem kompetentnym do wydawania, zmiany i przedłużania zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych i regularnych specjalnych osób w krajowym transporcie drogowym, oraz wydawania decyzji o odstępstwie od warunków określonych w tych zezwoleniach, na liniach komunikacyjnych, które:

  • przebiegają przez obszar co najmniej dwóch powiatów na terenie województwa małopolskiego (z wyjątkiem linii przebiegających przez obszar miasta na prawach powiatu i powiatu sąsiedniego),
  • przebiegają przez obszar co najmniej dwóch województw – w przypadku jeśli siedziba albo miejsce zamieszkania przewoźnika znajduje się na terenie województwa małopolskiego.

Według stanu na 22.04.2022 r. Marszałek Województwa Małopolskiego udzielił 555 zezwoleń na wykonywanie przewozów osób w krajowym transporcie drogowym 236 przewoźnikom.

Informacje o liczbie przewoźników wykonujących regularny przewóz osób w krajowym transporcie drogowym i obsługiwanych przez nich zezwoleniach, wraz z obowiązującymi rozkładami jazdy, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wnioski oraz dokładne opisy obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego procedur, we wskazanych powyżej sprawach, dostępne są na stronach: