Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Edycja 2018

Kampania społeczno-promocyjna "Małopolska na rowery – 100% emocji" przekonuje, że jazda na rowerze to nie tylko sposób na weekend, ale też duża dawka endorfin oraz prawdziwe emocje.

Celem jest zachęcenie do jazdy na rowerze w Małopolsce wszystkich, bez względu na wiek, jednak w tym roku w sposób szczególny działania są koncentrowane na aktywizacji grupy dzieci i młodzieży.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach kampanii zaszczepiają w młodych ludziach pasję do jazdy rowerem oraz pokazują, że to właśnie rower kształtuje siłę, wytrzymałość, charakter i pewność siebie, dostarczając wielu wspaniałych wrażeń.

Kampania pokazuje jak duże jest spektrum odczuwanych emocji z różnych form jazdy na rowerze. Taki właśnie przekaz znalazł się na 20 billboardach w Krakowie oraz na reklamie całopojazdowej na tramwajach. Kreacje kampanijne są połączone z komunikacją projektu „made in Małopolska” pokazując, że najlepsze formy aktywności rowerowej pochodzą właśnie z naszego regionu.

Sporo emocji budzą eksperymenty społeczne, w których Małopolska namawia mieszkańców i turystów do sprawdzenia swojej wytrzymałości, walki ze swoimi słabościami i wiary w to, że częstsza jazda na rowerze może dodać pewności siebie, a czasem nawet zmienić życie.

Pierwszy eksperyment wytrzymałościowy już za nami – jego uczestnicy wzięli udział w „wyścigu” z Krakowa na Rysy. Eksperyment został zrealizowany w specjalnej sali imitującej warunki treningu wysokogórskiego. Jego uczestnicy – 3 aktywnych rowerzystów i 3 osoby prowadzące siedzący tryb życia – mieli pokonać całą trasę, która symuluje przewyższenia terenu i zmieniające się warunki atmosferyczne.

Zobacz film:

Małopolska na rowery!

Okazji do jazdy na rowerze nie brakuje. Trwa cykl Rodzinnych Rajdów Rowerowych: Kraków-Trzebinia (5 maja), Nowy Targ (19 maja), Szczucin (17 czerwca), Gorlice (24 czerwca), Przeciszów (7 lipca), Dobczyce (8 lipca) i Alwernia (22 lipca). Na rajd można wybrać się z całą rodziną – oprócz przejazdów na trasach o różnych poziomach trudności, czekają również konkursy, gry i zabawy.

W tym roku zwiedzić region będzie można także podczas Małopolska Tour. Zaplanowano wydarzenia w małopolskich miastach z wielkim finałem 9 września w Oświęcimiu.

Małopolska jako partner tytularny zaprasza też do udziału w wydarzeniach Małopolska Joy Ride Festiwal. Za nami festiwal główny w Kluszkowcach, który odbył się w dniach 25-27 maja. Przed nami Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu (21-23 września, Zakopane Harenda).

Małopolska Joy Ride Festiwal 2018 – relacja

Wszystkich, którzy chcieli jeszcze raz przeżyć emocje związane z ekstremalną jazdą na rowerze, Małopolska zaprosiła dodatkowo na specjalny pokaz akrobacji rowerowych, który odbył się 2 czerwca w Skawinie.

Pokaz akrobacji rowerowych na Święcie Małopolski w Skawinie

Podobnie jak w latach ubiegłych, Małopolska wspierała też Małopolski Wyścig Górski.

Dodatkowo, nie brakuje emocji związanych z ekscytującymi rowerowymi wyzwaniami i przełamywaniem własnych słabości dzięki eksperymentom społecznym oraz dużej dawki szczęścia z dzielenia się z innymi dzięki akcji „rowerki dla dzieci z domów dziecka”.