Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kromer Festival Biecz

Kromer Festival Biecz - festiwal organizowany jest cyklicznie od 2015 r. w Bieczu - małym, niezwykle urokliwym mieście w południowo-wschodniej Małopolsce. Kromer Festival Biecz to wydarzenie muzyczne, prezentujące muzykę wielu epok - od średniowiecza po klasycyzm - w różnych ujęciach. Co roku na występy do Biecza zapraszani są wybitni wirtuozi z całej Europy. Koncerty odbywają się w zabytkowych wnętrzach kościołów: Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu, Kościele OO. Franciszkanów w Bieczu oraz Kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej (zabytek UNESCO).
Festiwal odbywa się na przełomie lipca i sierpnia.

Zdjęcie z festiwaluFot. Michał Ramus

W założeniu, Kromer Festival Biecz od początku utrzymuje kształt wydarzenia wpisującego się w ideę kultury otwartej i dostępnej dla odbiorców poprzez bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Bezpłatna formuła i dostępność festiwalu sprawiła, że mogą w niej uczestniczyć osoby, które na co dzień mają utrudniony dostęp do kultury wysokiej. Festiwal ma jeszcze jeden ważny aspekt – dostępność internetową poprzez streamingi online koncertów i emisję nagrań koncertów, na stałe opublikowanych w festiwalowych mediach społecznościowych.

Zdjęcie z festiwaluFot. Michał Ramus

Festiwal stale się rozwija dzięki czemu zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń regionu. Jego zasięgi są coraz większe, a wartość dostrzegana przez wiele znaczących środowisk, co przyczyniło się do dwukrotnej nominacji tego wydarzenia do prestiżowej nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Festiwalowi towarzyszą wydarzenia związane z dziedzictwem kulturowym Biecza: spacery z przewodnikiem, prelekcje, warsztaty, pokazy itp. które mają na celu przybliżenie bogatej historii miasta oraz licznych zabytków skupionych w przestrzeni dawnego Królewskiego Grodu.

Zdjęcie z festiwaluFot. Michał Ramus

Tutaj przeczytasz więcej o festiwalu: https://kromerfestivalbiecz.pl

Strona fb festiwalu: www.facebook.com/kromerfestivalbiecz

Organizatorem Festiwalu jest Gmina Biecz oraz Bieckie Centrum Kultury.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie