Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to globalna inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”, w szczególności wśród młodych ludzi.

To ogólnoświatowe przedsięwzięcie bardzo efektywnie jest realizowane również w Małopolsce – do 2019 roku odbyło się w naszym regionie już 10 edycji tego wydarzenia.

Rokrocznie w wybranym tygodniu listopada rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. To również okazja do podsumowania szeregu inicjatyw realizowanych w trakcie danego roku, które ukierunkowane są na budowanie kreatywnej społeczności i wspieranie postaw przedsiębiorczych.

Nie inaczej jest w Małopolsce. Tutaj również, od 2010 roku, uczestniczy w każdej edycji około 10 tysięcy osób, a inicjatywy koordynacji ŚTP w Małopolsce podejmuje się Województwo Małopolskie, które realizuje przedsięwzięcie wraz z ok 40 instytucjami współpracującymi.

W realizację przedsięwzięcia angażują się instytucje wspierające przedsiębiorczość, urzędy pracy, krakowskie uczelnie, szkoły i firmy oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani promocją przedsiębiorczości. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i aniołami biznesu, warsztaty, konkursy, konferencje, turnieje.

Można w ich trakcie posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, jak ułożyć współpracę nauki z biznesem, jak rozwijać działalność i zbudować własną markę, jak pozyskiwać klientów i tworzyć sieć kontaktów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce realizowany był w latach 2017-2019 przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dzięki realizacji przez Województwo Małopolskie projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”.

Od 2020 do 2022 roku w przedsięwzięcie również były zaangażowane środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Województwo Małopolskie realizuje projekt „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”.

Serwis Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce.

Tydzień Przedsiębiorczości na FB 

Kontakt:
Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

Logotypy