Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolski Festiwal Smaku 2019

Cała Polska je na dworze, w Małopolsce wiemy, że na polu smakuje lepiej!

Grafika festiwalu

W tym roku Województwo Małopolskie zorganizowało MFS już po raz piętnasty! To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu najważniejszych i największych wydarzeń kulinarnych w Polsce.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Wszystko to dzięki kulinarnym umiejętnościom pań z kół gospodyń wiejskich z naszego regionu, które częstowały festiwalowych gości swoimi specjałami, przygotowanymi zgodnie z lokalnymi recepturami.

Na Małopolskim Festiwalu Smaku nie zabrakło także mistrza Andrzeja Polana, który pokazał jak można, bazując na charakterystycznych, lokalnych dla określonego regionu produktach, stworzyć kulinarne cuda o nieznanym dotąd smaku. Oczywiście goście festiwalu mogli również degustować potrawy, które wyszły spod ręki mistrza.

Na festiwalu pojawiły się także stoiska z miodami, serami, tradycyjnymi wędlinami i świeżo tłoczonymi sokami. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały można było zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów.

W tym roku Festiwal zawitał do 9 miejscowości w regionie:

Jak zawsze, w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku przewidziano mnóstwo atrakcji dla gości odwiedzających wydarzenie: degustacje, strefa zabaw dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, występy lokalnych artystów.