Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolski Festiwal Smaku. Smak Kontrolowany

W 2017 roku odbyła się trzynasta edycja festiwalu. Ty razem prezentował się w konwencji retro – podczas eventów można było przenieść się do czasów PRL-u, lecz w nieco nowocześniejszej odsłonie. W czasie trwania festiwalu małopolskie foodtrucki zachęcały do rozsmakowania się w produktach regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, smakach znanych z dzieciństwa, kojarzonych z kuchnią domową, ale także dotąd nieodkrytych.

grafika wydarzenia. Ekran tv z obrazem zakończonej emisji (z l. 80) na tym sztućce

W trakcie tegorocznej edycji można było spróbować wszystkiego, co najlepsze i najsmaczniejsze – tradycyjnych wędlin, chrupiącego pieczywa, świeżo tłoczonych soków, lemoniady na bazie małopolskich wód mineralnych, kawy w niecodziennym wydaniu. Ale to tylko część z przysmaków, które czekały na turystów i Małopolan.

Jak zawsze, w ramach festiwalu przewidziano wiele atrakcji. Małopolskie przysmaki dostępne były w strefie sprzedażowej, jak i wprost z foodtrucków. Z nich serwowane były dania przygotowane w oparciu o przepisy pochodzące z publikacji „Małopolska do zjedzenia”. Co jeszcze? Na uczestników festiwalu czekały specjalnie wkomponowane w konwencję czasów PRL-u strefy, m.in. grillowa, wypoczynku, zabaw dla dzieci i atrakcji na scenie. Dania lub produkty zaprezentowane przez producentów oceniło nie tylko jury, lecz również goście festiwalu, którzy w każdym z miast mogli wybrać to, co najbardziej im smakuje. A wieczorem? W kinie letnim, można było zobaczyć kultowe produkcje z tamtych lat. Bo kto z nas nie wspomina z sentymentem „Misia”, „Rejsu” czy „Rozmów Kontrolowanych”?

W tym roku „Małopolski Festiwal Smaku – Smak Kontrolowany” zagościł:

Smak Kontrolowany // Małopolski Festiwal Smaku 2017

Smak Kontrolowany // Małopolski Festiwal Smaku 2017