Głosowanie przebiega na emitowanych w „Gazecie Krakowskiej" kuponach lub poprzez wysłanie SMS. Regulamin i szczegółowa instrukcja głosowania na stronie www.krakow.naszemiasto.pl.
Kapituła zweryfikuje nadesłane głosy oraz wskaże zwycięzców plebiscytu - laureatów tytułu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2013/2014 – Bezpiecznie i Rozważnie" w poszczególnych kategoriach. Wybierze również najbezpieczniejszą stację (tutaj głos decydujący należał będzie do ratowników górskich). Kapituła nagrodzi stację „przyjazną rodzinie” oraz przyzna nagrodę za zaangażowanie przy organizacji projektu „Jeżdżę z głową".
Zakończenie plebiscytu odbędzie się u ubiegłorocznego zdobywcy Grand Prix – czyli w Ośrodku Narciarsko – Rekreacyjnym Ryterski RAJ w Rytrze.
Organizatorami konkursu są: „Gazeta Krakowska", Małopolska Organizacja Turystyczna, samorząd województwa małopolskiego, TVP Kraków, Radio Kraków. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Marek Sowa.
Lista stacji narciarskich z Małopolskich, na które można głosować w II etapie:
DUŻE STACJE NARCIARSKIE:
Białka Tatrzańska – Kotelnica Białczańska
Jurgów – Hawrań
Kluszkowce – Czorsztyn–Ski
Krynica - Zdrój – Jaworzyna Krynicka
Małe Ciche Zgorzelisko –
Myślenice – Stacja Narciarska Myślenice
Wierchomla – Dwie Doliny
Zakopane – Kasprowy Wierch
MAŁE STACJE NARCIARSKIE:
Białka Tatrzańska – Bania
Białka Tatrzańska – Kaniówka
Bukowina Tatrzańska – Rusin – Ski
Czarna Góra – Koziniec
Czarna Góra – Litwinka Grapa
Gliczarów Górny – U Steni
Kamianna
Kasina Wielka – Śnieżnica
Koninki – Tobołów - Koninki.pl
Krościenko – Na Stajkowej
Krynica – Zdrój – Henryk
Krynica – Zdrój – Słotwiny – Azoty
Laskowa – Kamionna
Limanowa – Ski (Łysa Góra)
Lubomierz – Ski – Lubomierz
Małastów – Magura – Ski
Harbutowice - Szklana Góra - SKI
Murzasichle – Ski
Niedzica – Polana Sosny
Nowy Targ – Długa Polana
Piwniczna – Zdrój – Kokuszka – Ski
Rytro – Ryterski Raj
Rzyki Praciaki – Czarny Groń
Siemiechów – Jurasówka
Siepraw – Siepraw – Ski
Spytkowice – Beskid
Szczawnica – Arena Narciarska Jaworki
Szczawnica – Palenica – Szafranówka
Podstolice – Stacja Narciarska Podstolice
Poronin – Suche
Tylicz – Master Ski
Tylicz – Tylicz Ski
Witów – Witów – Ski
Zakopane – Harenda
Zakopane – Nosal
Zakopane – Szymoszkowa
POJEDYNCZE WYCIĄGI:
Biały Dunajec – Toko - Land
Bukowina Tatrzańska – Mały Kasprowy
Bukowina Tatrzańska – UFO
Bukowina Tatrzańska – Zwyrtlik
Chabówka – U Żura
Gliczarów – Sami swoi
Janowice – Lubinka
Nowy Targ – Zadział
Sękowa – Sękowa Ski
Skomielna Czarna – Skomielna Czarna Ski
Sławice Szlacheckie – Sławicski Raj
Smerekowiec
Rabka – Zdrój – Obidowa
Rabka – Zdrój – Polczakówka
Zakopane – Górna Polana Gubałówki
Zakopane – Kalatówki