Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Europejska stolica sportów walki

Sport
04 kwietnia 2022
Monika Zielińska wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy Seniorów Karate Shinkyokushin w Tarnowie, których Głównym Partnerem była Małopolska. W sobotę (2.04) do hali sportowej Arena Jaskółka przyjechało 170 zawodników z 22 państw.

Monika Zielińska jest kolbuszowianką, trenującą na co dzień w Warszawie. Złoty medal zdobyła po zaciętych walkach w kategorii kumite +65kg. Dodatkowo została wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki turnieju. W sumie Polacy zakończyli mistrzostwa z dorobkiem 12 medali. W sobotnich zmaganiach Małopolskę zaprezentowali sportowcy z Tarnowskiego Klubu Sportowego Shinkyokushin Karate: Magda Hajduk, Miłosz Adamczyk , Filip Hajduk oraz Natalia Korzec.

Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Hiszpania, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Holandia, Norwegia, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja to kraje, występujące podczas mistrzostwa Starego Kontynentu. Głównym organizatorem turnieju był Wojnicki Klub Sportowy „Kyokushin Karate ".

Mistrzostwa w pełni spełniły nasze oczekiwania, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjno-promocyjnym. Gościom z niemal całej Europy zaprezentowaliśmy przepiękny Tarnów na czele z Areną Jaskółka, będącą miejscem zmagań karateków. W tym trudnym czasie nie zapomnieliśmy o solidarności z narodem ukraińskim, przypominając motto mistrzostw: chcesz walczyć, walcz wyłącznie na tatami. Już nie mogę się doczekać czerwca 2023 roku, gdy Tarnów będzie jednym z gospodarzy Igrzysk Europejskich

- zauważył wicemarszałek Józef Gawron, obecny na ceremonii wręczania medali.

Warto odnotować wyczyn 45-letniego Walerija Dimitrova w wadze do 85 kg. Bułgar w Tarnowie zdobył swój 21 tytuł mistrza Europy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek Witold Kozłowski, Roman Łucarz, starosta tarnowski i Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.