Podczas konferencji: Choroby układu oddechowego – problemy diagnostyki i terapii przedstawiono m.in. sposoby leczenia bezdechu sennego oraz metody nowoczesnej radiologii. Wśród tematów, zaprezentowanych przez ekspertów znalazły się choroby przewlekłe – astma oskrzelowa i obturacyjna choroba płuc. Istotnym punktem debaty były również problemy pacjentów chorych na gruźlicę i nowotwory płuc. Wicemarszałek Wojciech Kozak zapewnił o wsparciu przez województwo działań, które będą służyć chorym i ich lekarzom.
Organizatorami konferencji są: Małopolska Fundacja Pulmonologii w Krakowie oraz Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.
O chorobach układu oddechowego
Zdrowie
26 marca 2012
NIEPOŁOMICE – Jak leczyć i zapobiegać chorobom układu oddechowego? W Zamku Królewskim w Niepołomicach spotkali się w piątek pulmonolodzy, by rozmawiać o nowych i skutecznych metodach w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób układu oddechowego. W uroczystym otwarciu wziął udział wicemarszałek Wojciech Kozak.
Inne artykuły dotyczące tematu: Zdrowie
- Zdrowieczwartek, 17 kwietnia 2025Pozytywna dyscyplina. Webinarium dla rodzicówZapraszamy na kolejne webinarium poświęcone odporności psychicznej dzieci i młodzieży. Spotkanie (...)
- Zdrowieczwartek, 10 kwietnia 2025Uważność w relacjach. Webinarium dla rodzicówZapraszamy na kolejne webinarium poświęcone odporności psychicznej dzieci i młodzieży. Spotkanie (...)
- Zdrowieśroda, 09 kwietnia 2025Rusza konkurs ofert z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniomDziałania edukacyjne, pomoc psychologiczna czy rehabilitacja i readaptacja społeczno-zawodowa - to tylko kilka przykładów (...)
Najnowsze artykuły:
- Sportwtorek, 06 maja 2025EKSiT: Za nami pierwszy dzień dyskusji i rozmów na temat sportu i turystykiZa nami pierwszy dzień III Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. To czas rzeczowej dyskusji o kierunkach (...)
- Sportwtorek, 06 maja 2025EKSiT: Poznaliśmy Ambasadorów Sportu i TurystykiZa nami pierwszy dzień III Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, którego zwieńczeniem była Gala (...)
- Sportwtorek, 06 maja 2025EKSIT: Zasmakuj w podróży czy podróżuj ze smakiem? Kulinaria w kształtowaniu produktu turystycznegoEksplorowanie tradycji i historii przez zamach, apetyczny wygląd i smak. Turystyka kulinarna staje się kluczową (...)