Oferta turystyczne regionu prezentowana była pod następującymi hasłami:
Małopolska – Odwiedź swoje marzenia
Tarnów – Biegun ciepła
Powiat Suski – Podbabiogórze
Powiat Limanowski – Ostoja natury i zdrowia
Stoisko Małopolski cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Oprócz ciekawych wydawnictw promocyjnych goście mogli wziąć udział w organizowanych na stoisku konkursach, w których wygrać można było m.in. weekend w Tarnowie, bilety wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce i na Piknik Lotniczy w Krakowie oraz nagrody rzeczowe w postaci atlasów turystycznych Małopolski, albumów i przewodników. Ponadto ekspozycję Małopolski uatrakcyjniały degustacje przysmaków regionalnych i występ kapeli góralskiej z powiatu limanowskiego.
Region Małopolska został wyróżniony przez organizatora targów MT Polska Sp. z o.o. za oryginalne i profesjonalne stoisko targowe w konkursie „Kryształowe Słońce”. Ponadto w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej i MT Polska na „Najciekawszą targową ekspozycję polskiego regionu” zostało wyróżnionych dwóch wystawców z Małopolski: Sądecka Organizacja Turystyczna oraz Lokalna Organizacja Turystyczna w Zawoi.
W 2006 roku zaplanowano wspólną promocję Małopolski i Krakowa na następujących targach turystycznych w kraju i zagranicą:
SALON DES VACANCES Bruksela, 09-13 lutego; BIT MILANO Mediolan, 18-21 lutego; ITB Berlin, 8-12 marca; SMT Paryż, 16-19 marca; UTAZAS Budapeszt, 16-19 marca; TUR Goeteborg, 23-26 marca; MITT Moskwa, 22-25 marca; UITT Kijów, 29 marca-01 kwietnia; SITC Barcelona, 04 - 07 maja; UKRAINE Kijów, październik; Reisemesse & Caravan Erfurt (Turyngia, Niemcy), 28–31 październik 2006; WTM Londyn – Wielka Brytania 6-9 listopad; Warszawa Lato 2006, 21-23 kwietnia; Tour Salon Poznań, 25-28 października.
Wyróżnienie dla Małopolski
Turystyka
26 kwietnia 2006
W dniach 21 -23 kwietnia 2006 r. Małopolska brała udział w XI Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2006 w Warszawie. Nasz region został wyróżniony za oryginalne i profesjonalne stoisko targowe w konkursie „Kryształowe Słońce”.
Inne artykuły dotyczące tematu: Turystyka
- Turystykaśroda, 04 czerwca 2025Odkryj region winiarski Jury KrakowskiejW ostatni weekend czerwca (28–29) malowniczy Ojców już po raz dziewiąty stanie się enoturystyczną stolicą (...)
- Turystykaczwartek, 29 maja 2025Wystartowała rejestracja na Małopolska Tour 2025!Zapraszamy na Małopolska Tour 2025. To prawdziwe rowerowe święto i jedna z największych imprez (...)
- Turystykapiątek, 16 maja 2025Małopolska. Zasmakuj w podróży!Przewodnik po naszym regionie, wydany przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa (...)
Najnowsze artykuły:
- Fundusze europejskiepiątek, 06 czerwca 202514 czerwca Fundusze Europejskie zawitają do WolbromiaPrzed nami czwarte i zarazem ostatnie wydarzenie z cyklu „Małopolska Zachodnia – kopalnia (...)
- Fundusze europejskiepiątek, 06 czerwca 2025Kolejne pociągi dla Kolei Małopolskich!Flotę Kolei Małopolskich zasili kolejnych sześć pociągów. To efekt umowy wykonawczej między Województwem (...)
- Sprawy społeczne i rodzinapiątek, 06 czerwca 2025Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”To już dziewiętnasta odsłona Małopolskiego Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”, który nieprzerwanie (...)