Sektor pozarządowy stał się cennym partnerem administracji publicznej w realizacji wielu zadań. Współpraca między partnerami może mieć zarówno charakter finansowy (w przypadku zlecania organizacjom pozarządowym zadań do realizacji) oraz niefinansowy (wymiana informacji, tworzenie zespołów doradczych, konsultowanie kierunków działania).
Program przyjęty dzisiaj przez zarząd województwa jest w znacznej mierze kontynuacją celów i działań wyznaczonych w ubiegłym i bieżącym roku, został jednak poszerzony o nowe zadania, związane m.in. z bezpieczeństwem na drogach, promocją wolontariatu i wykorzystaniem funduszy strukturalnych.
Program na 2006 rok zakłada wzmocnienie potencjału sektora pozarządowego w Małopolsce, poprzez podnoszenie wiedzy i kwalifikacji członków organizacji oraz wzmocnienie ich wizerunku, wsparcie rozwoju wolontariatu w naszym regionie i stworzenie skutecznej wymiany informacji.
Ostateczną decyzję w sprawie Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2006 roku podejmie Sejmik na najbliższej sesji.
Z obrad zarządu
Samorząd
07 listopada 2005
Na posiedzeniu zarząd zdecydował o przyjęciu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2006 rok.
Inne artykuły dotyczące tematu: Samorząd
- Samorządwtorek, 17 czerwca 2025Ponad 2 miliony złotych dofinansowania dla Gminy KluczeKolejne środki na gospodarkę wodno-ściekową dla małopolskich gmin. W poniedziałek 16 czerwca Iwona (...)
- Samorządponiedziałek, 16 czerwca 2025Kolejny polski Nobel przyznany w MałopolsceProfesor Henryk Skarżyński, wybitny lekarz, specjalista w otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii, (...)
- Samorządponiedziałek, 16 czerwca 2025Dni Lwowa w TarnowieW Tarnowie, po raz kolejny, odbyły się Dni Lwowa. Jest to tradycja podtrzymywana z roku na rok (...)
Najnowsze artykuły:
- Fundusze europejskiewtorek, 17 czerwca 2025Dyskusja nad kształtem polityki spójności po roku 2027Regiony z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Francji przygotowały wspólne memorandum, podkreślające (...)
- Biznes i gospodarkawtorek, 17 czerwca 2025Amerykański gigant inwestuje niemal pół miliarda złotych w SkawinieAmerykańska firma Stryker – jeden z globalnych liderów w dziedzinie technologii medycznej - zainwestowała 475 mln (...)
- Kulturawtorek, 17 czerwca 202515. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń WiejskichW dniach 11-12 października w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce na Orawie po raz piętnasty spotkają się najlepsze (...)