Jako samorząd województwa stawiamy sobie za cel, aby cała Małopolska rozwijała się dynamicznie i równomiernie, by korzystali na tym przede wszystkim mieszkańcy naszego regionu. Wizyty w naszych agendach w regionie to okazja do rozmów i spotkań z mieszkańcami, samorządowcami, członkami organizacji pozarządowych. Zachęcam do udziału w spotkaniach w Agendzie Zamiejscowej UMWM w Miechowie
- mówił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.
Z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką spotkali się m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia SELF - Grzegorz Jurczyński oraz Paulina Koprowska, przedstawicielki KGW Góralki w Górach Miechowskich - Agnieszka Szostak-Kozioł, Bożena Kwiecień-Wilk i Ewa Zając, przedstawicielka KGW AleBABKI - Barbara Kościak oraz radny Gminy Charsznica Zdzisław Uchto.
Gośćmi wicemarszałka byli również przedstawiciele Stowarzyszenia „Stawiamy na Rozwój”: Ewa Majewska – Dudek oraz Tomasz Dudek, którzy przedstawili plany organizacji wydarzeń w najbliższym czasie.
Podczas wizyty w miechowskiej agendzie UMWM Łukasz Smółka spotkał się także z Moniką Kozieł - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Miechowie oraz ks. Zbigniewem Wójcikiem – Kapelanem Hospicyjnym i Dyrektorem Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas w Miechowie. Goście wicemarszałka opowiedzieli o swojej codziennej działalności i potrzebach z nią związanych.
Wizytę i dyżur w Miechowie zakończyły odwiedziny w nowopowstałym Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i ich Rodzin w Strzeżowie Drugim, gdzie wicemarszałek spotkał się z przewodniczący zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Miechowie, Stanisławem Ryłko.
Centrum w Strzeżowie Drugim to placówka służąca pomocą dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. Korzysta z niej ok. 100 osób. Prowadzone są w niej zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, oddziały przedszkolne Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, funkcjonują także klasy przysposabiające do pracy. Osoby dorosłe mogą korzystać ze świetlicy terapeutycznej „Moje Miejsce”, zajęć klubowych WTZ oraz pierwszego w Małopolsce Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Wszystko to mieści się na powierzchni ponad 1,1 tys. m2, trzech kondygnacji rozbudowanego i wyposażonego kosztem 5,6 mln zł budynku szkolnego.