Początkowo chcieliśmy tylko poprawić ogrodzenie i odnowić fasadę Operetki. Później powstały plany, by w tym miejscu wybudować zupełnie nowy gmach - mówił dzisiaj marszałek. Plany przewidują, że zmodernizowany budynek będzie gotowy za 36 miesięcy. Inwestycję o wartości 13,6 mln euro zrealizuje firma "HOCHTIEF POLSKA sp. z o.o. Oddział KPIS-CRACOVIA" .
Rusza budowa Opery
Samorząd
13 września 2004
Trzydzieści miesięcy od podjęcia decyzji rozpoczynamy budowę nowej siedziby Opery Krakowskiej. Szczęść Boże - tymi sławami zainaugurował dziś marszałek Janusz Sepioł realizację jednej z największych inwestycji Województwa i jak dotąd największej inwestycji dotyczącej kultury.
Inne artykuły dotyczące tematu: Samorząd
- Samorządśroda, 11 czerwca 2025Ostatnie dni na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa MałopolskiegoTrwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na liście zadań jest aż 218 projektów. Zagłosować (...)
- Samorządwtorek, 10 czerwca 2025Konwent Marszałków Województw RP w Małopolsce: przekazanie przewodnictwaW Szczawnicy zakończyło się drugie w tym roku posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP pod przewodnictwem Małopolski. (...)
- Samorządwtorek, 10 czerwca 2025Konwent Marszałków Województw RP w Małopolsce: rozpoczęcie prac nad aktualizacją ustawy o samorządzie województwa27 lat od wprowadzenia Ustawy o Samorządzie Województwa, (...)
Najnowsze artykuły:
- Małopolska w Unii Europejskiejczwartek, 12 czerwca 2025Z Trydentu do Krakowa – kolejne posiedzenie i jubileusz Euromontany w MałopolsceWydarzenie jubileuszowe oraz organizacja Walnego Zgromadzenia członków Euromontany w Krakowie były głównymi tematami (...)
- Sportczwartek, 12 czerwca 2025Katarzyna Niewiadoma i Rafał Majka wracają po dekadzie nieobecnościMistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2025 po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane (...)
- Sprawy społeczne i rodzinaczwartek, 12 czerwca 2025O aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych na posiedzeniu Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Ochrony Zdrowia w NawojowejProjekty wspierające osoby niepełnosprawne i działalność (...)