Wykorzystanie infrastruktury „Miasteczka Multimedialnego” w zakresie technologii multimedialnych, rozwój budownictwa energooszczędnego w oparciu o sądecką firmę Fakro oraz powstanie w firmie Newag ośrodka naukowo-badawczego ukierunkowanego na projektowanie i produkcję ultralekkich pojazdów szynowych według ekspertów będzie pożądanym kierunkiem w rozwoju ziemi sądeckiej.
– Szanse rozwoju Nowego Sącza i Sądecczyzny w nowej perspektywie finansowej to działania w obrębie dużych, lokalnych firm, innowacje oraz zwiększona aktywność społeczna. W tym subregionie funkcjonuje ponad 600 podmiotów w obszarze przemysłu kreatywnego i czasu wolnego, jeżeli poszerzymy ten zakres o turystykę, to otrzymamy bardzo realny obszar, w którym Nowy Sącz może być bardzo ważnym impulsem do generowania rozwoju innowacyjnego – mówił marszałek Marek Sowa. Bogate zasoby dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, potencjał uzdrowiskowy i akademicko-naukowy czy zaplecze dla ważnych wydarzeń gospodarczych to tylko niektóre z atutów tej części naszego województwa. – dodał.
Konferencja „Rozwój miast subregionalnych w okresie 2014-2020 – perspektywy dla Nowego Sącza” została zorganizowana przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Urząd Miasta Nowego Sącza.
(jaug, psmo)