Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Śpiewajmy i Grajmy Mu! IX Kolędowanie z Janem Pawłem II

Kultura
08 grudnia 2017
07 stycznia 2018
Opera Krakowska, ul. Zwierzyniecka, ul. Lubicz 48, Kraków
W niedzielę 7 styczna 2018 roku zapraszamy do Opery Krakowskiej w Krakowie na wyjątkowy koncert kolęd - Śpiewajmy i Grajmy Mu! IX Kolędowanie z Janem Pawłem II. Początek o godzinie 18.00.  Bilety do nabycia w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Totus Tuus 30.

„Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek, jak choćby ta, tzw. góralska, której tak bardzo lubimy słuchać: „Oj, Maluśki, Maluśki”. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili”.

Jan Paweł II, 23 grudnia 1996

 

7 stycznia kolejny raz będziemy kolędować w gronie najlepszych artystów sceny polskiej. Na scenie Opery Krakowskiej usłyszymy takich artystów jak:
Grażyna Brodzińska,
Kasia Kowalska,
Magda Steczkowska,
Olga Szomańska,
Krzysztof Cugowski,
Marcin Jajkiewicz,
Marek Piekarczyk,
Marcin Wyrostek,
Mateusz Ziółko,
Krystian Krzeszowiak,
Natalia Rubiś.

Koncert poprowadzi znana wszystkim krakowianom Olimpia Górska.

Artystom towarzyszyć będą Kameraliści Sinfonietty Cracovii i Przyjaciele pod dyrekcją Francesco Bottigliero. Po raz pierwszy na scenie zaprezentuje się także nowo powstały Chór Rodzinny im. Jana Pawła II Veritatis Splendor pod dyrekcją Magdy Steczkowskiej.

7 stycznia 2018r., godz. 18.00
Opera Krakowska
ul. Lubicz 48, Kraków

Bilety do nabycia w siedzibie Instytutu, ul. Totus Tuus 30, nr tel. 12 422 03 44 oraz w dniu koncertu od godz. 15:00 w Operze Krakowskiej.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Galeria zdjęć