Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Obejrzyj starożytną mumię z bliska

Kultura
08 stycznia 2015
Światowid ze Zbrucza, Mumia Aset-iri-khet-es czy strój Lajkonika – te i inne skarby przechowywane w małopolskich muzeach można już obejrzeć za pośrednictwem kanału Wirtualne Muzea Małopolski na YouTube. Filmiki to kontynuacja szeroko zakrojonej digitalizacji cennych zbiorów regionu. Obecnie na portalu Wirtualne Muzea Małopolski znajduje się ponad 900 eksponatów.

Małopolska to pierwszy region w kraju, który stworzył Regionalny System Digitalizacji zbiorów muzealnych. Jeszcze nikt w Polsce nie zdecydował się na przeniesienie do wirtualnej rzeczywistości tak dużej liczby obiektów. Dzięki środkom z MRP0 2007-2013 powstał portal Wirtualne Muzuea Małopolski, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można obejrzeć najciekawsze eksponaty z 35 muzeów z Małopolski. Obiekty można oglądać w wersji 2D i 3D. Ponadto powstała pierwsza w Polsce kompleksowo wyposażona Regionalna Pracownia Digitalizacji.
(Biuro Prasowe/kor)

Galeria zdjęć

Tagi: WYDARZENIA