W programie: "Odgłosy wiosny", "Usta milczą, dusza śpiewa", "Kto me usta całuje" i wiele innych.
Zmysłową atmosferę karnawału, przyprawioną szczyptą pikanterii wykreują na scenie: solistka Opery w Yerewan Lusine Arakelyan (sopran) oraz Leszek Świdziński (tenor) - na co dzień związany z Operą Narodową w Warszawie, a także dwie pary baletowe.
Lusine Arakelyan sopran
Pierwsza Diva sceny operowej w Erewaniu w Armenii. Koncertuje na całym świecie wykonując czołowe partie operowe, operetkowe, a także repertuar oratoryjny oraz pieśni. Jest wykształconą pianistką i śpiewaczką operową - absolwentką Yerevan State Conservatory w klasie śpiewu solowego, którą ukończyla z wyróżnieniem. Laureatka pięciu międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. Komites Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Berlinie, gdzie artystka zdobyła II nagrodę.
Leszek Świdziński tenor
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka, uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu. Obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Leszek Świdziński koncertuje w wielu krajach świata, na scenach i estradach europejskich między innymi w Niemczech, Austrii, Francji, Danii, Holandii, Turcji, a poza Europą - w Egipcie, Libanie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych; odbył wielokrotne tournée po Japonii, w Chinach śpiewał na uroczystości otwarcia olimpiady. Na całym świecie bierze udział w licznych uroczystościach związanych z promocją Polski.
Woytek Mrozek - instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent.
Należy do grona najwybitniejszych światowych współczesnych klarnecistów. Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik w Monachium. W Monachium studiował także dyrygenturę. Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD - Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec, które przyznano mu dwukrotnie oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów, m. in. III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I Nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium. Otrzymał także nagrodę specjalną Rektora Akademii Poznańskiej za najlepsze wykonanie utworu polskiego, oraz nagrodę specjalną dziennikarzy i krytyków Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Złotą Trąbę Eustachiusza". W latach 1992 - 1998 roku związany był z organizacją Yehudi Menuhin Live Music Now (LMN), dla której wykonał setki koncertów. Dobre recenzje przyniosły mu opinię samego Maestro Sir Yehudi Menuhina, którego był ulubieńcem.
Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera, dyrygenta i impresaria.
ORKIESTRA SYMFONICZNA CENTRUM SZTUKI MOŚCICE
Orkiestra skupia grono najlepszych polskich muzyków - solistów, kameralistów, filharmoników i koncertmistrzów. Powstała w 2011 r. w myśl idei orkiestr festiwalowych, tworzonych z powodzeniem od lat na całym świecie. Zespół powstał w wyniku współpracy Centrum Sztuki Mościce i Stowarzyszenia MUSICUS Kameraliści Rzeszowscy. Do współpracy poprosiliśmy muzyków z orkiestr: Filharmonii Krakowskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej, Akademii Beethovenowskiej Opery Krakowskiej oraz Capelli Cracoviensis. Wraz z doświadczonymi muzykami pracują adepci sztuki wiolinistycznej, wyróżniający się studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncerty w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej CSM są nie tylko okazją do realizacji zawodowych dla instrumentalistów pochodzących z różnych środowisk. Dają one także możliwość wymiany doświadczeń i stanowią źródło wzajemnej inspiracji, która owocuje znakomitymi wykonaniami, mogącymi zadowolić najwybredniejszych słuchaczy. Orkiestrą zainaugurowała działalność pod batutą Maestro Tadeusza Wojciechowskiego i zawsze pracuje z wybitnymi dyrygentami, m.in. Massimiliano Caldim, Yurijem Berweckim, Serhijem Burko, Sławomirem Chrzanowskim, Tomaszem Tokarczykiem.
Centrum Sztuki Mościce
7 stycznia 2017 r. godz. 18.00
Cena biletu: 80 zł normalny, 70 zł ulgowy
Sprzedaż biletów: on – line www.csm.tarnow.pl
Kasa CSM ul. Traugutta 1,33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04