W latach 2009-2015 aż o 6% wzrosła liczba przedsiębiorstw w Małopolsce (dla porównania – w Polsce wzrost o 3%), a aż o 17% wzrosła w naszym regionie liczba mikroprzedsiębiorstw.
- W Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-2014 aż 41% dotacji dla firm trafiło do mikroprzedsiębiorców. To bardzo pozytywne wyniki, świadczące o tym, że właściciele najmniejszych firm nie boją się sięgać po środki unijne, a polityka wspierania przedsiębiorców przez samorząd Małopolski przynosi konkretne efekty w postaci powstawania nowych firm – podsumowuje wicemarszałek Stanisław Sorys nadzorujący w zarządzie województwa rozliczenie MRPO 2007-14.
Równie obiecująco wyglądają statystyki obecnie realizowanego Regionalnego Programu Operacyjnego Małopolski. Na 1724 wnioski złożone do końca sierpnia aż 793 dotyczyło dofinansowania dla firm na kwotę przekraczającą 1 mld 820 mln zł.
- Liczba przedsiębiorców składających wnioski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na pewno jeszcze wzrośnie - nadal trwają nabory skierowane do przedsiębiorców, m.in. na projekty badawczo-rozwojowe i bony na innowacje – podkreśla marszałek Jacek Krupa i dodaje: - Mikro, mali i średni przedsiębiorcy przed złożeniem wniosków chętnie korzystają z doradztwa Punktów Informacyjnych Funduszy, co pozwala im jeszcze lepiej przygotować dokumentacje.
Doradcy z małopolskich Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich znajdujących się w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Targu i Nowym Sączu do końca sierpnia udzielili już ponad 21 tys. konsultacji telefonicznych, e-mailowych i bezpośrednich. Popularnością cieszyły się także Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, które towarzyszyły Festiwalowi „Małopolska Myśli o Tobie”. Przez cały tydzień poprzedzający festiwal z mieszkańcami miast spotykali się doradcy pomagający m.in. sporządzić bilans kariery czy udzielić kompleksowych informacji dofinansowania do wymiany pieca.
Znajdź najbliższy Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.