Coroczne święto gier
Wydarzenie co roku przyciąga zróżnicowaną publiczność – deweloperów, artystów, wydawców, inwestorów oraz dziennikarzy z całego świata. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę ponad 2600 profesjonalistów z branży do serca Małopolski.
Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka podkreśla wyjątkowość Digital Dragons.
To jedna z najbardziej reprezentatywnych i największa w Europie Centralnej konferencja biznesowa adresowana do przedstawicieli branży gier wideo. Zapewnia ona szeroką promocję polskiego sektora gier, jednego z najbardziej intensywnie rozwijających się sektorów branży rozrywki cyfrowej
- mówi Łukasz Smółka.
O znaczeniu wydarzenia najlepiej świadczą liczby. W 2024 roku w ICE Kraków pojawili się przedstawiciele 948 firm z 52 krajów; zaprezentowano wówczas w ramach przegląd najlepszych gier niezależnych 198 produkcji, zorganizowano 195 wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Podczas Digital Dragons zaprezentowało się 112 wystawców oraz odbyły się aż 2096 spotkania biznesowe.
Program
Wśród zaproszonych twórców znajdą się m.in. przedstawiciele czeskiego Warhorse Studios, autorzy jednej z najlepszych gier tego roku – Kingdom Come: Deliverance II. Gwiazdą wydarzenia będzie Ion Hazzikostas (Blizzard Entertainment), który od 2008 roku pracuje nad kultowym World of Warcraft. Opowie on o 20-letniej historii rozwoju gry.
Wśród polskich twórców gier pojawią się m.in. Maria Borys-Piątkowska z Flying Wild Hog, Adam Skorupa (Music Imaginary), autor ścieżek dźwiękowych do The Witcher 1 i 2, Bulletstorm czy Diablo Immortal oraz Maciej Celmer (CD PROJEKT RED), który pracował nad Cyberpunk 2077 i Dying Light 2.
Digital Dragons Awards
Digital Dragons Awards to najstarsze i najbardziej prestiżowe nagrody w polskiej branży gier. Tegorocznych laureatów poznamy 19 maja 2025 r. podczas gali transmitowanej w mediach należących do Webedia Polska SA – GRYOnline.pl oraz tvgry.pl. Najlepsze tytuły spośród nominowanych przez polski gamedev zostaną wyłonione przez jury złożone z przedstawicieli branży, mediów i środowisk akademickich.
Ikoniczne statuetki w kształcie smoczego jaja zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: Best Polish Game, Best Polish Game Design, Best Polish Visual Game Art, Best Polish Game Audio, Best Polish Narrative, Best Polish Mobile Game oraz Best Foreign Game.
Indie Zone
Indie Zone to strefa wystawiennicza, w której niezależni twórcy gier będą walczyć o uwagę wydawców, inwestorów, mediów i czołowych deweloperów. Każdy wystawca będzie miał do dyspozycji w pełni wyposażone stoisko, a uczestnicy będą mogli również wziąć udział w Digital Dragons Arena oraz Indie Dragons Awards.
Digital Dragons Arena to przestrzeń pitchingowa, gdzie twórcy prezentują swoje projekty inwestorom gotowym wspierać ich rozwój. Indie Dragons Awards z kolei to konkurs na najlepszą grę niezależną z Indie Zone.
Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.
Województwo Małopolskie jest Głównym Partnerem wydarzenia.