Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Wyruszył transport z pomocą dla uchodźców w Kurdystanie

01 grudnia 2014
fot. Fundacja SOS dla Życia fot. Fundacja SOS dla Życia
Do Kurdystanu wyjechały samochody z pomocą dla uchodźców. Do dwóch 20-tonowych tirów zapakowano m.in. materace, koce i łóżeczka dla dzieci oraz dary zebrane przez fundację SOS dla Życia od ofiarodawców z całej Polski. Województwo Małopolskie włączyło się w akcję pomocy uchodźcom w Kurdystanie – fundacja otrzymała 200 tys. zł na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy.

To drugi transport z pomocą dla uchodźców w Kurdystanie, zorganizowany przez Fundację SOS dla Życia. Pierwszy wylądował na miejscu 19. listopada. Tym razem samochody z darami wyruszyły w trasę do Iraku drogą lądową i dotrą na miejsce po ok. 7 dniach.

Zobacz również: Małopolska pomaga uchodźcom w Kurdystanie

 

(agry)

Galeria zdjęć

Tagi: WYDARZENIA