Poza przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego wezmą w nim udział reprezentanci partnerów społecznych i gospodarczych, organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców oraz przedstawiciele środowiska naukowego i mediów naszego regionu.
Istotą spotkania jest przede wszystkim uświadomienie stronom dialogu konieczności strategicznego podejścia do realizacji polityki spójności w naszym kraju i dostrzeżenie roli partnerów biorących udział w tym procesie oraz upowszechnienie i wdrożenie w województwie małopolskim rekomendacji zawartych w Białej Księdze. Publikacja powstała w oparciu o analizę materiałów źródłowych oraz zebranych podczas spotkań konsultacyjnych od partnerów społecznych z całej Polski postulatów.
W trakcie seminarium uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z postulatami zawartymi w Białej Księdze oraz podyskutować o perspektywach i strategii administracji samorządowej w zakresie partnerskiego wdrażania polityki spójności w okresie programowania 2014-2020.
Zarówno seminarium, jak i powstała w jego ramach publikacja są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Projektu „Przygotowanie przez partnerów społecznych strategii partnerstwa na lata 2014-2020”, realizowanego wspólnie przez sześć największych w Polsce reprezentatywnych organizacji pracodawców i pracowników: Business Centre Club Związku Pracodawców, Forum Związków Zawodowych, Konfederacji Lewiatan, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Rzemiosła Polskiego.
Seminaria partnerskie odbędą się w 15 miastach wojewódzkich.
Chętnych do udziału w seminarium zapraszamy do kontaktu z Sekretarzem Komitetu Koordynacyjnego projektu, p. Ewą Bytniewską: , tel. 22/518-87-47. Liczba miejsc ograniczona.