Life Festival Oświęcim ma pokojowe przesłanie. Organizatorzy LFO postawili sobie za cel budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walkę z rasizmem i antysemityzmem. To przesłanie wypływa z miasta kojarzonego z największym nazistowskim obozem zagłady.
Life Festival Oświęcim to nie tylko muzyka, ale również inne dziedziny sztuki. Symbolicznym otwarciem festiwalu było podpisanie plakatu oraz muralu przez Andrzeja Pągowskiego, wybitnego polskiego grafika. Mural ozdobił miejsce o symbolicznym znaczeniu - ścianę byłego poniemieckiego bunkra, w centrum Oświęcimia. W poprzednich latach, oprócz Pągowskiego, ekskluzywne murale projektowali dla LFO inni uznani polscy artyści - Edward Dwurnik i Rafał Olbiński.
W programie znalazły się także spektakle teatralne z udziałem gwiazd takich jak Zbigniew Zamachowski, zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne poświęcone prawom uchodźców i walce z dyskryminacją. Zostanie również podjęta próba pobicia rekordu Guinnesa w nordic walking.
A od środy do soboty Oświęcim stanie się muzyczną stolicą Polski. W tych dniach będzie można usłyszeć na żywo: Chrisa de Burgh'a, UB40, Manu Chao La Ventura, Kayah, Hey, Bednarka i wielu innych.
Więcej o Life Festival Oświęcim
(Biuro prasowe, Agenda UMWM w Oświęcimiu)