W ciągu ostatnich lat oddano do dyspozycji mieszkańców Małopolski nowe drogi, zmodernizowane oddziały szpitalne, nowoczesne siedziby instytucji kultury czy hale sportowe. Wielkie zmiany, jakie dokonały się w ciągu ostatniej dekady to zasługa wszystkich samorządów, które dobrze gospodarowały środkami europejskimi. Projekty zrealizowane w powiecie dąbrowskim także przyczyniły się do dynamicznego rozwoju województwa.
Najważniejsze inwestycje z powiatu dąbrowskiego to renowacja Synagogi, budowa hali sportowej, kolektory słoneczne i rozbudowa szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, adaptacja pomieszczeń w Zespole dworsko-parkowym w Brniu, modernizację drogi wojewódzkiej nr 982 na terenie Gminy Szczucin czy odnowa centrów wsi w Mędrzechowie, Oleśnie i Radgoszczy. To tylko niektóre z przedsięwzięć, które wpłynęły na poprawę jakości życia i komfortu mieszkańców. W latach 2010-2014 do powiatu dąbrowskiego popłynęły również środki z budżetu województwa, które pozwoliły na realizację wielu niezbędnych zadań z zakresu edukacji oraz kultury. Jak zauważył marszałek Marek Sowa, przed mieszkańcami powiatu dąbrowskiego i całej Małopolski znajdują się nowe szanse: – 12 mld zł ze środków unijnych i 24 mld zł w ramach Kontraktu Terytorialnego, to potężny zastrzyk finansowy, który pomoże w dalszym ciągu rozwijać potencjał Małopolski – stwierdził gospodarz regionu. – Nasza podróż trwa dalej. Otwieramy nowy rozdział, który mam nadzieję będzie jeszcze bardziej fascynujący.
Spotkaniu towarzyszył panel dyskusyjny, w którym wzięli udział burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Anna Morawiec z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Józef Sieroń z Tankpolu i Paweł Chojnowski – dyrektor dąbrowskiego Domu Kultury. Uczestnicy debaty wskazali najważniejsze według nich zmiany, które zaszły w regionie, ale również najpilniejsze jego potrzeby.
Podczas uroczystości marszałek Marek Sowa wręczył Odznakę Honorową Krzyż Małopolski wójtowi gminy Olesno Witoldowi Morawcowi. Przekazano również nagrody w plebiscycie "Małopolska. Widać zmiany". W kategorii „Przestrzeń do życia” – dla gminy Dąbrowa Tarnowska za projekt „Synagoga Dąbrowa Tarnowska”, a w kategorii „Człowiek-potencjał” dla gminy Gręboszów za projekt „Budowa hali sportowej w Gręboszowie". Spotkanie było doskonałą okazję do tego, żeby przypomnieć najważniejsze wydarzenia ostatnich czterech lat – zakończone inwestycje, zrealizowane projekty i podjęte wyzwania.
Prezentacja dla powiatu dąbrowskiego
(abag, mbab)