Przystrojona choinka, pyszne pierniczki i słodycze – takie niespodzianki czekały dzisiaj na małych pacjentów w Prokocimiu. Razem z drzewkiem w szpitalu pojawił się Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, któremu towarzyszyli m.in. Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, a także góralska kapela i św. Mikołaj.
– Nikt nie chce spędzać świąt w szpitalu… Niestety, czasem bywa tak, że nie można szybko wyzdrowieć. Dlatego mamy nadzieję, że ta pięknie ubrana choinka wywoła uśmiech na Waszych buziach i sprawi, że poczujecie atmosferę Bożego Narodzenia – mówił do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Jacek Krupa.
Choinka przystroiła hol szpitala. Natomiast słodycze otrzymały nie tylko dzieci i pracownicy, którzy pojawili się przy drzewku. Jacek Krupa, wraz z Miss Polski i św. Mikołajem odwiedzili także oddział onkologiczny.
(Biuro Prasowe, kor)
Choinka dla małych pacjentów z Prokocimia
22 grudnia 2014
Przez cały weekend na Rynku Głównym w Krakowie stała choinka, którą goście Wigilijnego Małopolskiego Smaku mogli przystroić w zrobione przez siebie ozdobny i słodycze. Dzisiaj świąteczne drzewko zostało podarowane pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Przekazał je Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Inne artykuły dotyczące tematu: Bez kategorii
- czwartek, 13 marca 2025Fundusze Europejskie. W trosce o jakość życia MałopolanWkrótce 18 małopolskich miast stanie się miejscem prawdziwej rewolucji, która znacząco poprawi jakość (...)
- piątek, 21 lutego 2025W kobietach siła! Spotkanie w Domu Ludowym w SzczurowejLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Szczurowa zorganizował spotkanie integracyjne w Domu (...)
- czwartek, 13 lutego 2025„Małopolska uczy i pomaga przez całe życie” – kolejne wsparcie dla seniorów!Aktywizacja edukacyjna i społeczna osób starszych jest niezwykle ważna, co potwierdza udział seniorów w działaniach (...)
Najnowsze artykuły:
- Transportpiątek, 16 maja 2025Wbicie łopaty pod budowę obwodnicy Olszyn i JankowicTo wyczekiwana inwestycja, która wyprowadzi ruch z okolicznych wsi, ułatwi dojazd do strefy gospodarczej (...)
- Współpracapiątek, 16 maja 2025Współpraca Filharmonii z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w KrakowieTrąbka symbolem porozumienia, które zostało zawarte między Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie a Komendą (...)
- Samorządpiątek, 16 maja 2025Nowy Sącz. W trosce o rozwój małych ojczyzn i MałopolskiW Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Nowym Sączu odbyły się kolejne z comiesięcznych (...)