Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolski Festiwal Smaku

Cała Polska je na dworze, w Małopolsce wiemy, że na polu smakuje lepiej!

Grafika z napisem Małopolski Festiwal Smaku. Na polu smakuje lepiej

W 2019 roku Województwo Małopolskie zorganizowało MFS po raz piętnasty! To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu najważniejszych i największych wydarzeń kulinarnych w Polsce.

Małopolski Festiwal Smaku 2019 powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Wszystko dzięki kulinarnym umiejętnościom pań z kół gospodyń wiejskich z naszego regionu, które częstowały festiwalowych gości swoimi specjałami, przygotowanymi zgodnie z lokalnymi recepturami.

Na Małopolskim Festiwalu Smaku nie zabrakło także mistrza Andrzeja Polana, który pokazał jak można, bazując na charakterystycznych, lokalnych dla określonego regionu produktach, stworzyć kulinarne cuda o nieznanym dotąd smaku. Oczywiście goście festiwalu mogli również degustować potrawy, które wyszły spod ręki mistrza.

Na festiwalu pojawiły się także stoiska z miodami, serami, tradycyjnymi wędlinami i świeżo tłoczonymi sokami. Wszystkie regionalne, tradycyjne specjały można było zakupić na stoiskach prosto od lokalnych producentów.

W 2019 roku Festiwal zawitał do 9 miejscowości w regionie: