Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska na rowery – 100% emocji

Kampania "Małopolska na rowery – 100% emocji" miała uświadomić mieszkańcom regionu i nie tylko, że nasze województwo to najlepszy region do jazdy na rowerze, zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Celem kampanii było nie tylko zachęcenie do jazdy na rowerze w Małopolsce, ale także do korzystania ze stale rosnących kilometrów ścieżek rowerowych VeloMałopolska.

Zdjęcie rowerzysty w kasku, od tyłu. Na koszulce napis Małopolska na rowery

Działo się!
W cztery letnie niedziele, w Tarnowie, Myślenicach, Starym Sączu i Wadowicach zorganizowano przystanki Małopolski Tour. Imprezy miały charakter rodzinnego pikniku, rozpoczynały się rajdami rowerowymi na kilku dystansach. Każdy mógł wybrać trasę dla siebie. Na mecie czekał na każdego uczestnika darmowy pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. A to był dopiero początek atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rowerowe pokazy ekstremalne, dirt jumpingu oraz trialu, przejażdżki na zabytkowych rowerach, zawody rowerowe dla najmłodszych czy specjalnie przygotowany mobilny tor – pumptrack. Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i quizach z nagrodami. Każdy przystanek kończył się koncertem gwiazd muzycznych.

Hasło Małopolska na rowery towarzyszyło również kilku wydarzeniom rowerowym, które miały miejsce w Małopolsce. Obecność marki Małopolska na wydarzeniach zarówno amatorskich jak i zawodowych miała uświadamiać zawodnikom jak i kibicom, że w Małopolsce odnajdą to co rowerzyści lubią najbardziej, zarówno ci szosowi jak i bardziej ekstremalni MTB. Na stałe do kalendarza rowerowego wpisały się już takie imprezy jak Małopolski Wyścig Górski, Małopolska Joy Ride Festiwal. Z każdym rokiem pojawiają się także nowe wydarzenia, które są kolejnym dowodem, że Małopolska to 100% rowerowych emocji. Filmowym podsumowaniem sezonu był największy w Polsce festiwal filmów MTB – Małopolska MTB Film Festival.

Buduje się!
100% emocji i 100% sukcesu! To był rok pod znakiem nowych odcinków tras rowerowych i pierwszy rok, gdy Małopolska mogła pochwalić się długodystansowymi trasami rowerowymi. Dla ułatwienia podróżowania powstał nowy serwis internetowy narowery.visitmalopolska.pl i nowe mapy rowerowe (elektroniczne i papierowe) zawierające informacje nie tylko o trasach rowerowych, ale również o szlakach rowerowych dochodzących do głównej sieci.
Oprócz wydarzeń i targów krajowych (np. Kielce Expo Bike), Małopolska zaprezentowała swoją rowerową ofertę podczas Liberation Bike Ride w Belgii. Jakość nowych tras i ich piękno szybko docenili internauci – powstało mnóstwo relacji i opisów wycieczek po Velo. Spot blogerów z LosWiaheros z podróży rowerowej z Krakowa do Starego Sącza po trasach Velo Małopolska zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Smaczek regionu” podczas konkursu na najlepsze turystyczne spoty promocyjne „Kadry z Polski… i nie tylko”, organizowanego w ramach VI Forum Promocji Turystycznej.