Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Święto Małopolski

Od 2009 roku, każdego 10 czerwca Małopolska obchodzi swoje Święto. W 2017 roku, ten wyjątkowy czas Małopolanie mogli celebrować po raz pierwszy przez 22 dni!

W ramach obchodów święta naszego Regionu, małopolskie instytucje i jednostki przygotowały szeroką i różnorodną ofertę atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku.

Ponadto, 16 czerwca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbyła się Uroczysta Gala Święta Małopolski podczas, której zostały wręczone Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa Małopolskiego oraz Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Po Gali odbyło się premierowo na deskach Teatru widowisko muzyczne do tekstu Stanisława Wyspiańskiego „Bądź jak meteor …”. Na to wydarzenie mieszkańcy mogli otrzymać zaproszenia.

Zwieńczeniem obchodów Święta Małopolski było, organizowane po raz pierwszy przez Teatr im. J. Słowackiego, więto Widza, czyli bądź twórcą i tworzywem...", które odbyło się 1 lipca przed Teatrem. Był to rodzaj szalonego podsumowania sezonu oraz uhonorowania widzów – najważniejszego z teatralnych żywiołów. Od godziny 18.00 odbywały się rozmowy (CAFE TEATRALNA), występy, konkursy, a także można było zobaczyć wystawę zdjęć publiczności autorstwa Tomasza Wiecha. Kulminacyjnym wydarzeniem było narodowe czytanie przez aktorów i widzów scenariusza „Rejsu” Marka Piwowskiego.

10 czerwca ruszył także internetowy quiz „My Małopolska”. Na stronie mymalopolska.com można było sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu i wygrać nagrody – w tym vouchery i bilety do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce!

ZOBACZ KTÓRE WYDARZENIA WESZŁY W OBCHODY ŚWIĘTA MAŁOPOLSKI

Na wydarzenia zaprosił Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego.