Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolskie Targi Innowacji

"Małopolskie Targi Innowacji" - Pomysł organizacji tego przedsięwzięcia narodził się w 2007 roku. Wtedy odbyły się Małopolskie Dni Innowacji i Technologii. Powodzenie tego wydarzenia spowodowało, że inicjatywa ta znalazła swoje miejsce w gospodarczym krajobrazie Małopolski i doskonale się w nie wpasowała.

W 2010 roku odbyła się trzecia edycja Małopolskich Targów Innowacji.

Pięćdziesięciu wystawców – 17 firm i 33 instytucje, konferencja, ciekawi prelegenci, porady ekspertów, praktyczna pomoc, możliwość nawiązania współpracy czy znalezienia nowych partnerów to wszystko i wiele więcej można było znaleźć na trzeciej już edycji Małopolskich Targów Innowacji Biznes + Nauka.

Wśród przedsiębiorców można znaleźć było zarówno firmy produkcyjne jak i usługowe, które prezentowały bardzo szerokie spektrum branż. Od budowlanej, sanitarnej i produkującej narzędzia, poprzez jubilerską, informatyczną i biotechnologiczną aż do branży szkoleniowej i księgowej. Uczestnicy MTI to przedsiębiorstwa, które są przykładem na to, że w każdej branży możliwe jest wdrażanie innowacji i każda firma w swojej działalności może stawiać na innowacyjność.

Małopolskie Targi Innowacji organizowane były w ramach projekt systemowego „Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt pilotażowy” finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem była budowa regionalnego systemu innowacji w naszym województwie oraz rozwój gospodarczy Małopolski jako regionu wiedzy.