Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kwarantannik dla Dzieci

Korzystając z czasu wolnego zapraszamy całe rodziny, a szczególnie najmłodszych do wspólnej zabawy! Możecie wejść do zaczarowanego świata legend mających swoje korzenie właśnie w Małopolsce. Tutaj dowiecie się jak naprawdę wyglądał smok wawelski i prawdziwy strój góralski oraz jaką czapkę nosił szewczyk Skuba?

grafika kampani

Pobierz plik z wybraną, ulubioną legendą, wydrukuj, weź kredki lub farby i oddaj się super zabawie!

Zachęcamy również do korzystania z wydawnictwa z serii „Mała Polska. Cztery Pory Dzieci.”, które są przeznaczone dla rodziców, nauczycieli i dzieci. Zawierają one opis alternatywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dziećmi oraz propozycje zajęć edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i wychowawców. Publikacja ma formę mini przewodników po atrakcyjnych zakątkach Małopolski pod względem edukacyjnym, kulturowym i turystycznym. Miejsca, które warto poznać i odwiedzić są przedstawione na tle zmieniających się pór roku oraz kalendarza wydarzeń i świąt związanych z Małopolską.

Zobacz również:

E-książka o Koronawirusie dla dzieci

Ciekawa Mama: JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE

Jak prawidłowo myć ręce?

Sposób na nudę. Propozycje Cogiteonu:

Jak zagrać na kieliszkach i grzebieniu? (video)

Pendrive jak nowy (video)

Lepimy kulę z cieczy (video)

3 dowody na istnienie powietrza (video)

Alfabety Morse’a i palcowy | sposoby komunikacji (video)

Lampa jak nowa (video)

10 zwierząt, które spotkasz podczas spaceru (video)