Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Europejski Region Przedsiębiorczości

Małopolska Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016!

Małopolska została w 2015 r. nagrodzona przez Komitet Regionów UE tym prestiżowym tytułem, który otrzymują regiony o wyróżniającej się w Europie strategii rozwoju przedsiębiorczości.

Jesteśmy pierwszym polskim województwem, które otrzymało to wyróżnienie.

Tytuł „Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016” dla Małopolski to wyraz uznania na poziomie europejskim dla działań, które podejmujemy w Małopolsce na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia przyjaznego środowiska dla prowadzenia biznesu. Nasz region został doceniony za silne partnerstwo i współpracę z sektorem nauki, biznesem, mieszkańcami, a także za efektywne wykorzystanie funduszy europejskich i inwestowanie w rozwój przedsiębiorczości opartej na nowoczesnych technologiach.

Napis Małopolska europejski region przedsiębiorczości

Dołączenie do prestiżowego grona Europejskich Regionów Przedsiębiorczości to potwierdzenie, że Małopolska jest miejscem przyjaznym do lokowania nowych inwestycji oraz wartościowym partnerem do współpracy na arenie międzynarodowej. Wyróżnienie otwiera też możliwości zaprezentowania na szeroką skalę działań samorządu regionalnego ukierunkowanych na wsparcie przedsiębiorczości oraz firm w Małopolsce.

 zdjęcie przedstawia statuetkę europejskiego lidera przedsiębiorczości