Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Plan Zarządzania Sukcesją w Małopolsce 2030

Województwo Małopolskie od kilku lat podejmuje działania mające na celu upowszechnienie zagadnienia jakim jest sukcesja międzypokoleniowa oraz właściwego przygotowania i przeprowadzenia tego procesu w firmach. Podjęte inicjatywy mają służyć zachowaniu trwałości i dalszemu rozwojowi firm rodzinnych w regionie.

Dostrzegając dalsze wyzwania, przed którymi stoi lokalna przedsiębiorczość przygotowany został dokument pn. Plan Zarządzania Sukcesją w Małopolsce 2030, który bazuje m.in. na doświadczeniach wyniesionych z realizacji międzynarodowego projektu "STOB regions – Sukcesja i transfer firm w regionach" (Interreg Europa), jak również na współpracy rozwijanej w ramach regionalnego partnerstwa, skupionego wokół tematyki transferu biznesu.

Plan Zarządzania Sukcesją w Małopolsce 2030 skupia się na przedstawieniu wyzwań związanych z transferem biznesu i wyznaczeniu koniecznych działań do podjęcia w regionie. Dokument ponadto odnosi się do potrzeby zwiększenia świadomości wśród przedsiębiorców, co przyczyni się do poszerzenia ich wiedzy na temat istoty i przebiegu sukcesji. Dodatkowo, plan zakłada rozwinięcie odpowiednich narzędzi wsparcia, które przyczynią się do wzmacniania trwałości i rozwoju firm rodzinnych w regionie.

Galeria zdjęć