Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Warsztaty terapeutyczne dla kobiet z Ukrainy

Zdrowie
13 maja 2022
Od 15 maja w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie odbywać się będą bezpłatne zajęcia adresowane dla ukraińskich kobiet, które wyjechały ze swojej Ojczyzny z powodu wojny. Organizatorami zajęć są Szpital i Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca.

Przygotowany został także program dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i wtorki od 14.30 do 17.30. Oferujemy warsztaty z ceramiki artystycznej (poniedziałki) oraz krawiectwa artystycznego (wtorki). Po każdych zajęciach panie z Ukrainy będą mogły skorzystać z grupy wsparcia. W tym czasie opiekę nad dziećmi podejmą osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.

Zajęcia będą prowadzone do 27 lipca br. w budynku nr 14 przy głównym rondzie szpitala, który znajduje się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie. Zapisy na pod numerem telefonu 608-690-281, liczba miejsc jest ograniczona.

To już druga bardzo konkretna oferta dla imigrantów wojennych z Ukrainy – pierwszą jest dedykowana im poradnia zdrowia psychicznego działająca w budynku 7B, gdzie przyjmują lekarze mówiący po ukraińsku. Jest ona skierowana do osób, które w wyniku konieczności opuszczenia kraju na skutek wojny mają problemy psychiczne, a także do tych, które chcą w Polsce kontynuować leczenie związane z zaburzeniami psychicznymi i potrzebują konsultacji lekarskich czy recept na leki.

Poradnia czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 12.00 do 15.00, rejestracja pod numerem telefonu 608-690-281 - po polsku i po ukraińsku.

Galeria zdjęć