Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Bezdomne koty pomagają pacjentom wrócić do zdrowia

Zdrowie
06 listopada 2018
Przy Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego w Krakowie – instytucji Województwa Małopolskiego – pojawiły się budki dla dziko żyjących kotów. Dzięki nim, bezdomne zwierzaki mogą schronić się przed zimnem i jesienną pluchą. Ale to nie wszystko – dla pacjentów szpitala to bowiem możliwość odsunięcia myśli o własnej chorobie oraz szansa na szybszy powrót do zdrowia.

Cztery oddziały, znajdujące się na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie, zyskały w sumie pięć specjalnie wykonanych, ocieplonych domków dla kotów. Dzięki temu zwierzęta będą mogły znaleźć w nich schronienie nie tylko w zimne miesiące, ale przez cały rok. To jednak nie wszystko – dla pacjentów szpitala będzie to nowa forma terapii i wracania do normalnego życia. Nowe budki znalazły się w przyszpitalnych ogródkach, dlatego podopieczni szpitala mają do nich łatwy dostęp, ale też mogą je obserwować z okien szpitala.

Jakie obowiązki mają pacjenci opiekujący się zwierzętami? To nie tylko dokarmianie, ale też m.in. dbałość o czystość domków oraz podawanie kociakom karmy oraz środków odrobaczających. Jak przekonują pracownicy szpitala, troska o zwierzęta pomoże pacjentom przywrócić odpowiedzialność i systematyczność własnych działań. A czym odwzajemnią się bezpańskie zwierzaki? Na pewno ogromem kociej miłości!

* * *

Projekt "Zadbajmy o bezdomne koty" jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM