W trakcie spotkania poruszono różnorodne zagadnienia medyczne, w tym omówiono sposoby leczenia m.in. takich chorób jak.: deformacja kręgosłupa u dzieci, przepuklina krążka międzykręgowego, urazowe pęknięcie naczyniówki, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem, retinopatia cukrzycowa, nowotwory GITu i jajnika. Ponadto dyskutowano na temat korzyści wynikających z zaszczepienia się, a problemem wystąpienia chorób autoimmunologicznych.
Prezentowane referaty zostały przedstawione także pod kątem jakości opieki oraz jakości życia pacjentów po leczeniu, w tym po zabiegach operacyjnych. Po każdej części wykładowej była możliwość zadawania pytań oraz wzięcia udziału w dyskusji.
Ze strony polskiej prezentację na temat jakości pn. „Jakość opieki zdrowotnej na poziomie UE, kraju (CMJ) i w Małopolsce” zaprezentowała Pani Ewa Dudzik-Urbaniak z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Przedstawiona została międzynarodowa działalność CMJ, jako jednostki Ministerstwa Zdrowia i jedynego Ośrodka Akredytacji w Polsce. Omówione zostały liczne projekty, które obecnie są realizowane przez jednostki służby zdrowia m.in. PATH, Pasat. Podkreślono znaczenie standardów akredytacyjnych w ochronie zdrowia, które służą poprawie jakości leczenia oraz bezpieczeństwa pacjentów, a także minimalizują ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Obecnie w Polsce akredytację posiada ok. 110 placówek (99 szpitali, 11 placówek podstawowej opieki zdrowotnej) z czego obecnie 10 z Województwa Małopolskiego.