Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Są pieniądze na rozwój wolontariatu w Małopolsce!

Współpraca
10 marca 2017
Masz ciekawy pomysł, który zachęci innych do udzielania się w wolontariacie? A może chcesz zorganizować szkolenia dla wolontariuszy w swojej organizacji? Zdobądź dofinansowanie na swój projekt z budżetu województwa małopolskiego. Trzeba się jednak spieszyć - na złożenie aplikacji jest czas tylko do 30 marca.

100 tysięcy złotych – tyle przeznaczył zarząd województwa małopolskiego  na promocję, popularyzację i rozwój wolontariatu w Małopolsce w 2017 roku. Właśnie ruszył otwarty konkurs ofert na realizację tych zadań.

Samorząd województwa od lat docenia wszelkie inicjatywy oddolne. Dlatego też tak mocno wspieramy organizacje pozarządowe i zdecydowaliśmy się na realizację budżetu obywatelskiego. Nie zapominamy też o wolontariacie – dzięki któremu udaje się wcielić w życie tak wiele wartościowych i ciekawych projektów

– mówi Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za współpracę z ngo.

Jakie projekty mogą liczyć pieniądze w 2017 roku? Przede wszystkim wszystkie inicjatywy, które promują w Małopolsce ideę wolontariatu (np. zrealizowanie kampanii społecznej) – także tego pracowniczego. O dotacje mogą ubiegać się także ci, którzy chcą przeszkolić swoich wolontariuszy albo mają inny pomysł na to, jak stworzyć lepsze warunki dla większego zaangażowania się mieszkańców w pomoc innym.

O środki na wsparcie wolontariatu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Termin składania ofert mija 30 marca. Więcej szczegółów, w tym regulamin i wszystkie potrzebne dokumenty, znajdziesz tu.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe/KZ/Redakcja