Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Ruszają konsultacje społeczne dla NGO-sów

Współpraca
08 sierpnia 2018
Działasz w organizacji pozarządowej? Chciałbyś, aby współpraca z regionalnym samorządem przebiegała jeszcze lepiej i sprawniej? A może Województwo Małopolskie powinno zaproponować NGO-som nowe możliwości działania? Prześlij swoje sugestie do programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi na przyszły rok – czekamy na Twoje uwagi!

Województwo Małopolskie po raz kolejny przygotowało program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok. Jest to dokument, który wyznacza nam – samorządowcom i przedstawicielom NGO-sów – kierunek wspólnego działania na rzecz mieszkańców. Zależy nam jednak, aby uwzględnić w nim wszelkie podpowiedzi przedstawicieli trzeciego sektora co do tego, jak nasza współpraca powinna wyglądać. Dlatego zachęcam do kontaktu z nami oraz zgłaszania swoich sugestii i opinii

– mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za sprawy związane z organizacjami pozarządowymi i przypomina, że konsultacje dotyczące programu współpracy Województwa Małopolskiego z NGO-sami na przyszły rok potrwają do 14 września.

Treść konsultowanego dokumentu można znaleźć poniżej (PDF), a uwagi co do jego treści należy przesyłać za pośrednictwem załączonego formularza (DOC). Można to zrobić na dwa sposoby:

  • mailowo (na adres: , w tytule prosimy wpisać "KONSULTACJE PROGRAMU WSPÓŁPRACY 2019"),
  • lub pocztą tradycyjną (Kancelaria Zarządu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków).

W ramach przeprowadzonych konsultacji nie wpłynęły żadne uwagi.

* * *

Przypomnijmy, że w sumie w województwie małopolskim działa ponad 7 tys. organizacji pozarządowych. Z myślą o nich samorząd województwa podejmuje liczne działania, które zwiększają zaangażowanie NGO-sów i mieszkańców całej Małopolski w życie publiczne. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu zainaugurowano działalność Marszałkowskich Ośrodków Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, które działają w pięciu miastach regionu. To właśnie w nich przedstawiciele trzeciego sektora mogą otrzymać wsparcie dotyczące możliwości otrzymania dotacji, udziału w interesujących szkoleniach czy tego, jak realizować pomysły na rzecz innych.

Galeria zdjęć