Do omówienia wybrano po siedem projektów - najbardziej innowacyjnych i najważniejszych dla rozwoju cyfrowego Małopolski, z obu perspektyw finansowych Unii Europejskiej. Ich prezentacja potwierdziła, ze wsparcie dla informatyzacji w Małopolsce ma charakter ciągły i rozwój regionu w tym obszarze jest ważny dla władz regionu. W ramach MRPO 2007-2013 alokacja na działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego wyniosła 66 737 953 euro, natomiast w obecnej perspektywie alokacja na działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby cyfrowe to 140 000 000 euro
Wśród omówionych projektów znalazły się:
• Modernizacja ACK CYFRONET AGH – etap I
• Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce
• Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce
• Małopolska Karta Aglomeracyjna – system zarządzania transportem zbiorowym w Województwie Małopolskim
• Wirtualne Muzea Małopolski
• Małopolska Chmura Edukacyjna – projekt pilotażowy
• Małopolski System Informacji Medycznej – projekt pilotażowy
• Centrum Usług Wspólnych
• Na straży danych – cyfryzacja procesów realizowanych w jednostkach PSP województwa małopolskiego wraz z budową systemu bezpieczeństwa danych
• Regionalny System Cyfrowych Rejestrów Geodezyjnych (komponent regionalny)
• Projekty konkursowe w ramach regionalnego systemu cyfrowych rejestrów geodezyjnych (komponent lokalny)
• Wirtualna Małopolska
• Małopolska Chmura Edukacyjna
• Małopolski System Informacji Medycznej (MSIM)
Dodatkowy czas poświęcono na omówienie projektu Małopolski System Informacji Medycznej, zarówno pilotażowi jak i obecnej realizacji. Projekt, który obecnie obejmuje trzy małopolskie szpitale i zapewnia możliwość rejestracji do poradni przez internet, wkrótce zapewni dostęp do 38 placówek medycznych w województwie. W przyszłości planowany jest dalszy rozwój systemu.
Dyskusja o możliwościach współpracy systemów zrealizowanych ze środków europejskich z obecnymi na rynku programami, aplikacjami zakończyła posiedzenie.
Obradowała Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego
Współpraca
13 grudnia 2019
Główny temat spotkania to przegląd najważniejszych projektów informatycznych, realizowanych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Rada spotkała się 11 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Spotkanie poprowadził profesor dr hab. inż. Andrzej Pach - wiceprzewodniczący rady.
Inne artykuły dotyczące tematu: Współpraca
- Współpracapiątek, 16 maja 2025Współpraca Filharmonii z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w KrakowieTrąbka symbolem porozumienia, które zostało zawarte między Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie a Komendą (...)
- Współpracapiątek, 09 maja 2025Spotkanie z Ambasador MongoliiO rozwoju współpracy pomiędzy Małopolską a Prowincją Arkhangai w Mongolii oraz organizacji (...)
- Współpracaczwartek, 08 maja 2025Rozpoczął się cykl szkoleń dla NGO w ramach Małopolskiego Forum Organizacji PozarządowychZasady współpracy z samorządem województwa, prawne, etyczne aspekty funkcjonowania NGO oraz współpraca administracji (...)
Najnowsze artykuły:
- Rolnictwośroda, 21 maja 2025Będzie bezpieczniej nad wodąZarząd Województwa Małopolskiego (ZWM) przeznaczył 400 tys. zł dla dziewięciu podmiotów, zapewniających (...)
- Kulturaśroda, 21 maja 2025Wyjątkowa wystawa. Van Gogh w Domu Rodzinnym Jana Pawła II20 maja w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach otwarto wystawę „…w (...)
- Promocjaśroda, 21 maja 2025Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Niepołomice. Opera Bona SforzaW piątek 8 sierpnia zapraszamy na monumentalny pokaz spektaklu autorstwa Zygmunta Krauze (muzyka) oraz Vincenzo de Vivo (libretto) w scenerii Zamku w Niepołomicach. Widowisko odbywa się w ramach obchodów jubileuszu (...)