Co decyduje o lokalizacji firm z branży IT czy outsourcingu? W jaki sposób można zachęcić indyjskich przedsiębiorców do inwestowania w Małopolsce? Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać uczestnicy I Forum Polsko-Indyjskiego. Jednym z partnerów tego wydarzenia jest Województwo Małopolskiego.
O tym, jak kluczowe znaczenie ma spotkanie się w Krakowie ekspertów z Polski i Indii, mówił w środę Jacek Krupa, członek ZWM.
– Rozpoczynające się forum to doskonała okazja do stworzenia pewnego rodzaju platformy wymiany myśli i poglądów, w ramach której będą mogły współdziałać różne środowiska: biznesu, nauki i administracji. Przez dwa dni będziemy się w szczególny sposób skupiać na branży IT, która jest tak samo ważna dla Polski, jak i dla Indii – podkreślał Jacek Krupa dodając, że Małopolska od dekady współpracuje z indyjskim Stanem Andhra Pradesh ze stolicą w Hyderabadzie. Żadne inne województwo polskie nie podpisało deklaracji o współpracy z partnerem indyjskim.
Warto dodać, że trwające w Krakowie Poland India IT Forum to zwieńczenie dotychczasowych działań, w których Małopolska także miała swój udział. Wystarczy przypomnieć, że m.in. do tej pory województwo zorganizowało już 3 misje inwestycyjne do Indii (głównie do Delhi, Bombaju i Hyderabadu), odbyły się też Polsko – Indyjskie Warsztaty IT w Krakowie (grudzień 2005) czy Polsko – Indyjskie Forum Inwestycyjne w Bangalore (wrzesień 2010). W ciągu ostatnich kilku lat na terenie Małopolski realizowano też kilka bollywoodzkich super produkcji.
– Z drugiej strony przyjmujemy w Małopolsce indyjskich dziennikarzy, promując w ten sposób potencjał turystyczny i inwestycyjny regionu. Efektem tych wizyt były programy telewizyjne i artykuły prasowe o naszym województwie – przypomniał w swoim przemówieniu Jacek Krupa.
Organizatorami Poland India IT Forum oprócz Województwa Małopolskiego są również: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Polsko-Indyjska Rada Biznesu.
(Biuro prasowe)
I Polsko – Indyjskie Forum IT w Krakowie
Współpraca
08 lipca 2015
Rozwój branży informatycznej i outsourcingowej – to temat przewodni I Forum Polsko-Indyjskiego (Poland India IT Forum), jakie rozpoczęło się w środę w Krakowie. Przez dwa dni zaproszeni eksperci z obu krajów będą wymieniać się doświadczeniami i dobrymi praktykami w dziedzinie wspierania sektora IT. Sesję inaugurującą otworzył Jacek Krupa, członek ZWM.
Inne artykuły dotyczące tematu: Współpraca
- Współpracapiątek, 09 maja 2025Spotkanie z Ambasador MongoliiO rozwoju współpracy pomiędzy Małopolską a Prowincją Arkhangai w Mongolii oraz organizacji (...)
- Współpracaczwartek, 08 maja 2025Rozpoczął się cykl szkoleń dla NGO w ramach Małopolskiego Forum Organizacji PozarządowychZasady współpracy z samorządem województwa, prawne, etyczne aspekty funkcjonowania NGO oraz współpraca administracji (...)
- Współpracaśroda, 30 kwietnia 2025Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - jest z czego wybierać!218 – tyle projektów powalczy o głosy Małopolan w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie (...)
Najnowsze artykuły:
- Zdrowiepiątek, 09 maja 2025Otwarcie ogrodu sensorycznego w szpitalu w RadziszowieNa terenie Małopolskiego Centrum Rehabilitacji w Radziszowie uroczyście otwarto wyjątkową, bezpieczną (...)
- Współpracapiątek, 09 maja 2025Spotkanie z Ambasador MongoliiO rozwoju współpracy pomiędzy Małopolską a Prowincją Arkhangai w Mongolii oraz organizacji (...)
- Biznes i gospodarkapiątek, 09 maja 2025KOKOSY rozdane. Ogólnopolski Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS rozstrzygniętyW środę 7 maja w gmachu Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu (...)